Gruntowa pompa ciepła – wszystko co powinieneś wiedzieć

Planując budowę własnego domu zawsze przyjdzie ten moment w którym będziemy musieli zdecydować się na rodzaj ogrzewania jakie zamontujemy w naszym domu.

Jest to bardzo istotny element każdego domu, ponieważ nikt z nas nie chciałby zimą siedzieć pod pięcioma kocami narzekając na to, że kocioł centralnego ogrzewania się zepsuł, a serwis przyjedzie za kilak dni lub przez kilka dni nie było odpowiednio dużo słońca by panele fotowoltaiczne zgromadziły odpowiednią ilość energii. Przyjrzyjmy się więc jednym z najbardziej ekologicznych, bezobsługowych i wcale niedrogich rozwiązań w kwestii ogrzewania domu, czyli gruntowym pompom ciepła.
Urządzenie grzewcze jakim jest pompa ciepła jest bardzo specyficzne, ponieważ nie wytwarza samo w sobie energii cieplnej. Pompa pobiera energię cieplną z otoczenia, gruntowa pompa ciepła pobiera ją z gruntu jak sama nazwa na to wskazuje. Pompy ciepła dzieli się najczęściej na trzy elementy, taki system grzewczy zawiera między innymi źródło dolne, górne oraz pompę. Dolne źródło służy za dostarczyciela ciepła, natomiast górne źródło oddaje to ciepło do pomieszczenia, z kolei pompa wymusza przepływ pomiędzy dwoma wcześniejszymi elementami instalacji grzewczej. Zalet tego rodzaju pomp ciepła jest naprawdę wiele. Pierwszą i najważniejsza jest to, że tego rodzaju instalacja jest przede wszystkim bezpieczna. Pompa ciepła nie spowoduje wybuchu czy tez pożaru, który jest możliwy przy normalnym systemie ogrzewania wykorzystującym centralną kotłownię. Gruntowa pompa ciepła – wszystko co powinieneś wiedzieć

Sam montaż pomp ciepła jest uważany za jeden z prostszych, a już na pewno prostszy niż tradycyjne systemy grzewcze wykorzystywane jeszcze trzydzieści lat temu w budownictwie.

Pod względem ekologicznym pompa ciepła nie wytwarza żadnych szkodliwych substancji jak w przypadku zwykłego centralnego ogrzewania na opał. Odpowiednio zamontowana pompa nie wymaga żadnego sterowania, jest bezobsługowa. grupaeneco.pl – Gruntowe pompy ciepła – sprawdź tą stronę jeśli jesteś zainteresowany zainwestowaniem pieniędzy w gruntową pompę ciepła.