Jak uzyskać wygląd stylu skandynawskiego w domu?

Jeśli chcesz uzyskać prosty, minimalistyczny i niedrogi wygląd w swoich wnętrzach w domu, możesz zdecydować się na modny w ostatnich latach styl skandynawski.

Klasyczny skandynawski wygląd doskonale sprawdza się w sypialniach i salonach, w których stonowany, jasny schemat tworzy relaksującą przestrzeń wolną od zbytniego przeładowania zbędnymi meblami i przedmiotami, które mogą uniemożliwić komfort użytkowania pomieszczenia.

Jak uzyskać wygląd stylu skandynawskiego w domu?

Sklep internetowy MoreMadam oferuje wyposażenie wnętrz w stylu skandynawskim

Estetyka w stylu skandynawskim jest bardzo łatwa do osiągnięcia, nawet jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem na nowy wystrój wnętrza. To dlatego, że w tym stylu chodzi o prostotę oraz użycie białej, kremowej lub szarej farby na ścianach. We wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim możesz dodać trochę drewna, wyposażenie z połowy lat pięćdziesiątych i trochę czerni, zgaszonego różu, niebieskiego lub szarości. Styl skandynawski nie musi koniecznie bazować na kolorze czysto białym, ale paleta barw powinna być neutralna i raczej jasna.

Prostota jest kluczem do stylu skandynawskiego w urządzaniu wnętrz i nigdzie nie sprawdzi się lepiej, niż w sypialni, gdzie jasna i minimalistyczna paleta kolorów stworzy relaksującą przestrzeń, która pomoże ci wyciszyć się przed snem. Styl skandynawski polega na tym, aby całkowicie biały pokój był przytulny, a nie surowy i zimny, dlatego biel przełamuje się i ociepla drewnem i dodatkami w barwach czerni lub szarości. Inne kluczowe detale poprawiające wygląd to lekkie meble na niskich nóżkach, jasne zasłony, dużo dodatkowego światła w postaci lamp podłogowych oraz stołowych. W tak urządzonych wnętrzach nie można również zapomnieć o kilku żywych akcentach w postaci roślin doniczkowych.

Proste meble, dodatki i oświetlenie w stylu skandynawskim oferuje MoreMadam. Skandynawski wygląd w pomieszczeniach opiera się również w dużej mierze na neutralnych kolorach, a jasne ściany w połączeniu z szarymi meblami na drewnianych lub metalowych nogach ustawionych w pokoju dają nie tylko wrażenie przestronności, ale również harmonii i porządku.