Jak wygląda kalkulacja leasingu?

Leasing to alternatywa dla kredytu gotówkowego, która powoli zyskuje na popularności. Na tę formę finansowania przede wszystkim decydują się osoby prowadzące działalność gospodarczą, aby wyposażyć firmę w nowe samochody, np. osobowe lub dostawcze. Wokół leasingu narosło jednak wiele mitów, które skutecznie zniechęcają do niego przedsiębiorców. Skuteczna kalkulacja leasingu to najlepszy sposób, by przekonać się do tego rodzaju rozwiązania – pomoże w tym kalkulator rat leasingowych, oferowany przez firmę CLS Sp. z o.o.

Leasing to nic innego jak umowa, na podstawie której jedna ze stron, czyli leasingodawca, przekazuje coś drugiej osobie, czyli leasingobiorcy, na określony czas w zamian za ustalone wcześniej miesięczne raty. Zazwyczaj leasing dotyczy samochodów i maszyn. Wówczas formalnym właścicielem takiego sprzętu jest firma leasingowa – przedsiębiorca staje się właścicielem pojazdów i urządzeń dopiero po wygaśnięciu umowy leasingowej i po wykupieniu sprzętu. Warto także pamiętać, że przedsiębiorca wcale nie musi auta czy maszyny wykupywać – może je także pozostawić leasingodawcy. W przypadku leasingu bardzo ważne są koszty, które decydują o tym, czy ta forma finansowania w konkretnym przypadku sprawdzi się, czy jednak nie. Kalkulator leasingu samochodowego bez wątpienia pomoże rozwiać te wątpliwości, zwłaszcza narzędzie oferowane przez firmę CLS.

CLS Sp. z o.o. to specjalista w branży doradztwa finansowego dotyczącego środków trwałych. Firma ta nie tylko daje wskazówki osobom zainteresowanym leasingiem czy kredytem, ale także organizuje cały proces finansowania. Na swojej stronie www udostępnia specjalne narzędzie, praktyczny kalkulator leasingowy, który w kilka chwil pozwoli poznać ratę leasingu, a także porównać ją z ratą kredytu. By dokonać obliczeń, wystarczy w kalkulatorze od CLS zaznaczyć rodzaj pojazdu, wpisać jego wartość (netto oraz brutto), określić wpłatę własną, okres leasingowania oraz wartość wykupu. Rata leasingowa podawana jest natychmiast. Należy jednak mieć świadomość, że są to wartości jedynie orientacyjne – mogą pomóc w rozmowach z doradcami z firm leasingowych, ale nie stanowią pełnoprawnej oferty handlowej. Warto skorzystać z kalkulatora leasingu od CLS, ponieważ jest to najprostsza metoda oszacowania kosztów związanych z tą formą finansowania.