Nowoczesne bezprzewodowe kamery przemysłowe

Różnego rodzaju obiekty mogą być monitorowane za pomocą kamer, obecnie obraz z a kamer przemysłowych jest coraz lepszych, kamery mogą przesyłać obraz w wysokiej rozdzielczości.

Obraz z kamer może być transmitowany w sposób bezprzewodowy do odpowiedniego urządzenia rejestrującego obraz, które znajdować będzie się najczęściej w tym samym budynku, w którym zainstalowane będą kamery. Pamiętać trzeba o tym, iż taka transmisja bezprzewodowa powinna być odpowiednio zabezpieczona oraz zaszyfrowana, aby nie można było jej łatwo przechwycić czy też zakłócić. Nowoczesne kamery powinny współpracować z urządzeniem, które umożliwia komputerowy zapis obrazu. Najczęściej stosowane są specjalne rejestratory cyfrowe, które pozwalają nie tylko zapisywać obraz ale też transmitować go na żywo, dzięki czemu możemy na bieżąco obserwować co dzieje się w danym obiekcie. Warto wspomnieć tutaj, iż przepisy precyzyjnie określają w jakich pomieszczeniach w żadnym razie nie wolno instalować monitoringu, oczywiście są od tych reguł przewidziane pewne wyjątki jednak w przypadku większości monitorowanych obiektów nie mają one zastosowania.

Nie można zapominać też o tym, iż pracownicy objętego monitoringiem obiektu powinni być o zastosowaniu kamer uprzednio poinformowani.

W przypadku nie zastosowania się do tego przepisu pracodawca może zostać ukarany grzywną, jeśli, któryś z pracowników złoży na niego odpowiednią skargę. Forma w jakiej poinformowani powinni zostać pracownicy jest już indywidualną kwestią samego pracodawcy, najczęściej jednak umieszcza się po prostu informację iż dany obiekt jest monitorowany, oczywiście nie informuje się osób postronnych o tym gdzie dokładnie zainstalowane są kamery. Można także zakupić różnego rodzaju kamery na baterie, dzięki którym możliwe będzie monitorowanie nawet kiedy nie będziemy posiadali dostępu do źródła prądu. Może być to bardzo dobry pomysł w sytuacji kiedy będziemy mieli problem z dostawą prądu. Wiele interesujących modeli można znaleźć na stronie: https://bitsmart.pl/kamery-na-baterie.