Nowoczesne kamery filmujące wokół własnej osi

Postęp technologiczny w dziedzinie fotografii to nie tylko coraz wyższe rozdzielczości, czy też szybsze i większe karty do zapisu zdjęć czy wideo, ale także obecnie kamery 360 stopni, czyli kamery które mogą rejestrować obraz wokół własnej osi.

Kamery sferyczne pozwalają na uzyskanie fotografii i filmów niegdyś niedostępnych, a ich zastosowanie i potencjał jest praktycznie nie ograniczony. Z pewnością docenią je wielbiciele podróży, posłużą do wykonania zdjęć w plenerze ale także mogą posłużyć do wykonania zdjęć profesjonalnych, z pewnością wiele branż może wykorzystać tą technologię do swoich celów.

Nowoczesne kamery filmujące wokół własnej osi

Do czego służą kamery 360 stopni?

Dobrym przykładem wykorzystania kamer 360 stopni jest Google Street View czyli obraz naszych ulic, jaki możemy oglądać na stronie Google. Samochód z kamerą 360 który przemieszczał się powoli ulicami rejestrował obraz, dzięki czemu powstały wirtualne mapy naszych miast. Z pewnością podobne zastosowanie można znaleźć w branżach geodezyjnych, gdzie będziemy rejestrowali układ terenu, może być to ważne pod względem zagospodarowania terenu, oraz budownictwa.

Obecnie kamery 360 stopni posiadają możliwość nagrywania długich filmów, stale rosnące prędkości oraz pojemności kart jakie możemy użyć w kamerach 360 z pewnością pozwalają na wydłużenie czasu nagrywania. Dzięki temu możemy uzyskiwać obraz o bardzo wysokiej rozdzielczości przykładowo 4K, dodatkowo warto zwrócić uwagę iż urządzenia tego rodzaju posiadają możliwość komunikacji bezprzewodowej z naszymi urządzeniami, telefonem komórkowym czy też laptopem.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli kamer 360 stopni, od zastosowań amatorskich, wiele kamer tego rodzaju możemy znaleźć na stronie https://insta360.com.pl/. Kamery 360 stopni możemy podłączyć do naszego telefonu komórkowego, jako pewnego rodzaju nakładkę. Umożliwia także zastosowania profesjonalne gdzie kamera 360 posiada formę kuli z wieloma obiektywami, tego rodzaju rozwiązanie mogliśmy widzieć na samochodach Google Street View. Oczywiście będzie to także dobry pomysł dla osób które zajmują się fotografią imprez okolicznościowych, może być to bardzo ciekawe rozwiązanie kiedy chcemy wykonać nieszablonowe zdjęcia czy też filmy.