Udekoruj swój ogród kamieniem

Kamień dekoracyjny to zbiorcze określenie używane do opisania różnych stylów i rozmiarów skał używanych do dekoracji ogrodu.

Tam, gdzie trawa jest kłopotliwa w utrzymaniu, można użyć przykładowo ściółki z kory kamiennej, ponieważ takie rozwiązania oferują niską w utrzymaniu alternatywę dla zwykłych i pracochłonnych opcji, jak kora drzewna czy właśnie trawnik. Przykładowo bardzo trudno jest wyhodować zdrową i zieloną trawę oraz inne dekoracyjne rośliny na obszarach takich jak podjazdy, patio, ścieżki, granice basenu, stawu czy źródła w ogrodzie. Dzieje się tak z wielu powodów, ale głównie dlatego, że obszary te są o wiele bardziej ruchliwe w porównaniu do innych obszarów w ogrodzie, takich jak klomby i krajobrazy nienadające się do spacerów. Oznacza to zatem, że szybciej się zużywają i zaczynają wyglądać mało estetycznie.
Oprócz tego, że jest doskonałą alternatywą dla powyższych obszarów, kamień dekoracyjny ma jeszcze większe zastosowanie w ogrodzie. Udekoruj swój ogród kamieniem

Jeśli twoje rośliny ozdobne toną w wodzie deszczowej lub są nadmiernie wystawiane na słońce, rozwiązaniem takich problemów może być właśnie ściółka z kory kamiennej, która chroni rośliny i pomaga w drenażu gleby.

Jeśli twój ogród potrzebuje nieco więcej charakteru i tekstury w mniej kolorowych miejscach, barwne odmiany kamieni z pewnością sprawdzą się doskonale. Chociaż kamień dekoracyjny to dosyć drogie rozwiązanie, jest od trwały, nie wymaga żadnych konserwacji i posłuży nam w stanie niezmienionym naprawdę przez wiele lat bez konieczności wymiany czy uzupełniania. Kamień ma ogromną liczbę zastosowań, jakie może zaoferować twojemu ogrodowi, dlatego ostatecznie będzie to dla ciebie korzystna inwestycja. Do różnych zastosowań odpowiedni będzie grys granitowy, który może posłużyć do wyłożenie ścieżek i podjazdów, jako otoczenie interesujących roślin czy oczka wodnego, lub jako podkreślenie ozdobnych ogródków skalnych. Z grysu i innych mniejszych lub większych kamieni można również tworzyć ogrodzenia gabionowe, czyli tłuczone kamienie otoczone stalową siatką.

Artykuł powstał przy współpracy z hurtownią kamienia dekoracyjnego: https://kamienie-dekoracyjne.pl