Urządzanie przestrzeni ogrodu

Piękny ogród stanowi wizytówkę domu, a także miejsce spokojnego wypoczynku dla domowników.

W tym artykule zapoznamy Państwa z kilkoma radami, które pomogą Państwu samodzielnie upiększyć przestrzeń ogrodową. Na początku warto zaplanować ogólną kompozycję tego, co chcemy osiągnąć. Jeśli mamy z tym problemy, możemy skorzystać z usług architekta krajobrazu. Warto też pomyśleć o funkcjonalności – ostatecznie ogród to także miejsce zabaw dla dzieci. Ciekawym rozwiązaniem, które uchroni nas od zgiełku ulicy, jest zasadzenie wysokiego żywopłotu (polecamy zwłaszcza berberys). Ładnie wyglądają także pnącza winobluszczu na murach. Nie należy przesadzać z różnorodnością barw, aby nie wprowadzać estetycznego chaosu, a także warto pamiętać o tym, by podstawą były drzewa i krzewy. Dobrą praktyką jest nawiązanie do jakichś regionalnych właściwości przyrodniczych lub kulturowych. Potem można myśleć o wprowadzeniu do ogrodu pewnych elementów architektonicznych, na przykład ławek, pawilonów czy też płotków. Nie zaniedbuj tworzenia ciekawych (ale też praktycznych!) ścieżek, po których mogą się przemieszczać domownicy.

Urządzanie przestrzeni ogrodu

A może warto pomyśleć o oświetleniu ogrodu?

Oświetlenie ogrodowe pozwoli Państwu urządzić w ogrodzie wieczorną kolację ze znajomymi i rodziną. Oprócz tego nada on ogrodowi pewnego romantycznego uroku. Nocne rozmowy w takim miejscu mogą zapaść Państwu na długo w pamięć. Jest dużo możliwości oświetlenia ogrodu, chociażby reflektory oraz światła nawierzchniowe. Pięknie prezentują się stojące lampy ogrodowe. Odpowiednio stworzona kompozycja świetlna będzie zapewniać Państwu niezapomniane przeżycia.

Firma Promar posiada w swojej ofercie świetnie wykonane lampy ogrodowe: promarlighting.pl/oferta/dom-ogrod/lampy-ogrodowe/. Ich produkty cechują się niepowtarzalnym wzornictwem i wysoką jakością. Posiadają duże doświadczenie w odlewnictwie pięknych przedmiotów: na ich stronie mogą Państwo przejrzeć szereg różnorodnych produktów, które upiększą Państwa ogród (np. karmniki albo poidełka).