Zalety gresowych płytek imitujących kamień

Płytki ceramiczne imitujące kamień to popularny wybór dla osób poszukujących estetycznego i trwałego rozwiązania dla swojego domu czy biura.

Wśród nich szczególną popularnością cieszą się płytki imitujące marmur, które wprowadzają do wnętrz elegancki i stylowy charakter.

Zalety gresowych płytek imitujących kamień

Wyjątkowy wzór płytek Pietra Blue

Płytki imitujące kamień to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą uzyskać efekt naturalnego kamienia na ścianach i podłogach, niskim kosztem. Bardzo często płytki, które naśladują kamień, wykonane są z gresu, może on posiadać różną powierzchnię, matową lub też błyszczącą. Dużym zainteresowaniem cieszą się płytki gresowe szkliwione, gdzie warstwa zabezpiecza przed działaniem wody, środków chemicznych stosowanych w kuchni czy też w łazience do czyszczenia podłóg. Bardzo ciekawą ofertę posiada firma Tubądzin, jest to gres Pietra Blue, płytki dostępne są w rozmiarach 60×60 cm, 80×80 cm, 60×120 cm. Są to bardzo uniwersalne rozmiary, które można zastosować w łazience, w kuchni na podłodze oraz na ścianie.

Płytki Pietra Blue to biała płytka z charakterystycznymi dla kamienia rysunkami w kolorach niebieskim, złotym czy też brązowym. Jest to model, który bardzo dobrze naśladuje kamień jasny, co bardzo dobrze wpływa na możliwość powiększenia optycznego naszych pomieszczeń. Płytki gresowe mają wiele zalet, takich jak trwałość, odporność na zarysowania i łatwość utrzymania czystości. W porównaniu do naturalnego kamienia, są one również lżejsze i łatwiejsze w montażu, co z pewnością przyspieszy ich układanie. Obecnie często płytki są rektyfikowane, jest to proces przycięcia brzegów, dzięki czemu uzyskujemy równe płytki o tych samych rozmiarach, co ułatwia uzyskanie dobrego efektu. W ten sposób minimalizuje się fugę, co bardzo pozytywnie wpływa na wygląd pomieszczenia.

Wysokiej jakości płytki Pietra Blue od firmy Tubądzin możemy zakupić na stronie https://e-plytki.eu/pl/c/Pietra-Blue/8128. Są to płytki dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu łatwo dopasujemy je do powierzchni podłogi lub też ściany. Jest to gres szkliwiony, dlatego bardzo dobrze nadaje się do pomieszczeń wilgotnych.