Co jest ważne, gdy chcesz wynająć biuro coworkingowe?

Wiele kwestii związanych z biurem coworkingowych może wydawać się trywialnych, ale dla komfortu pracy mają one znaczenie. Przede wszystkim należy upewnić się, czy biuro dysponuje wielkością biurka oraz krzesła dostosowanymi do naszych potrzeb.

Ma to bardzo duże znaczenie dla komfortu i wygody pracy, jak i efektywności podejmowanych działań. Szukając biura coworkingowego, powinniśmy upewnić się, jakiej wielkości biurkami dysponuje oraz czy można będzie na nim swobodnie postawić komputer oraz inne urządzenia, które są nam w danej chwili niezbędne do pracy. Dobrze, gdyby przy biurku znalazło się wyprofilowane, obrotowe krzesło, a także na miejscu powinien być dostęp do zamykanych szafek. Warto upewnić się również, czy jest miejsce, gdzie można swobodnie odbyć rozmowy telefoniczne z klientami. Ważne, aby było przynajmniej kilka takich wydzielonych pomieszczeń.

Ważne jest, aby upewnić się, czy na terenie biura znajduje się tzw. hot desk, czyli biurko nieprzypisane do żadnej osoby. Zazwyczaj w biurach tego typu rządzi zasada: kto pierwszy ten lepszy.

Nie jest to jednak reguła i można w umowie zaznaczyć, że chce się mieć zawsze zagwarantowane jedno stanowisko pracy. Zdecydowanie przełoży się to na komfort użytkowania przestrzeni, ponieważ zawsze będziemy wiedzieli, że takie miejsce na nas czeka i nie będziemy mieli problemów z przyzwyczajaniem się do nowego stanowiska. Kolejną kwestią jest dostęp do biura: czy będzie to 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę? Jest to obecnie standard, dostosowany do zróżnicowanych potrzeb klientów. Nie wszystkie jednak biura działają na tej samej zasadzie, dlatego planując wynajem powierzchni biurowych tychy warto upewnić się, czy aby na pewno będziemy mogli korzystać z biura w dowolny sposób. Jeżeli tak będzie, można będzie uzyskać pełne zadowolenie z takiej sytuacji, ponieważ można będzie pracować wtedy, gdy będzie się miało na to ochotę.