Jak uczyć się angielskich słówek?

Nauka języków – jednym przechodzi z łatwością, a innym zajmuje sporo czasu. Bez względu na to, do której grupy się zaliczasz, bez znajomości słownictwa jakiegokolwiek języka, ani rusz. Dlatego w tym artykule dowiesz się, jak uczyć się angielskich słówek, by zapamiętać je na zawsze.

Wypróbuj mnemotechnikę – angielski bez tajemnic

Mnemotechnika polega na zapamiętywaniu, poprzez zaangażowanie w ten proces, dwóch półkul mózgowych. Prawą oraz lewą. Żeby łatwiej zrozumieć na czym to polega użyjmy przykładu. Ucząc się trudnego słownictwa, obudź w sobie abstrakcyjne myślenie i logiczne rozumienie. Na kartce narysuj coś, co zawsze będzie kojarzyło Ci się z danym słowem. Użyj swojej kreatywności. Dzięki temu nie tylko szybciej zapamiętasz słówko, ale do tego zwiększysz swój poziom twórczości.

Zabawne historie pomocne w nauce angielskiego

Wystarczy, że wymyślisz zabawną historię po angielsku. Może być obrazkowa lub pisemna. Użyj jak najbardziej abstrakcyjnych skojarzeń, jeśli tylko poczujesz, że w taki sposób lepiej zapamiętasz dany wyraz. Jeśli jakiś zwrot kojarzy Ci się z czymś śmiesznym, na pewno na dłużej zapadnie Ci w pamięci niż drętwe i szkolne wkuwanie tabeli słówek.

Połącz rozrywkę z nauką angielskiego

Najlepszym sposobem na efektywną naukę, jest łączenie jej z zabawą. To motywuje nas najbardziej. Dlatego sięgaj po seriale, książki i komiksy po angielsku. Może Twoja ulubiona książka ma swoją angielską wersję? Sprawdź to i przeczytaj ją w tym obcym języku. Możesz również wypróbować metodę napisów. Oglądaj seriale i filmy z napisami lub przerzuć się na angielskiego YouTube’a. Metodą prób i błędów, w końcu znajdziesz najlepszy dla siebie sposób nauki.

Szkoła języka angielskiego dla zdyscyplinowanych

Mając motywację, możesz wykorzystać kolejny sposób. Szkoła języka angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ to miejsce, w którym szybko nauczysz się mówić po angielsku. Jeśli więc czujesz, że sam nic nie zdziałasz, nie wahaj zapisać się na zajęcia. Z pewnością wkrótce przekonasz się, jak wiele można wynieść z nauki na kursie, pod okiem specjalistów.