Dezynfekcja pomieszczeń w dobie zagrożenia koronawirusem

Obecnie coraz więcej firm i osób prywatnych poszukuje różnego rodzaju sposobu na dezynfekcję pomieszczeń, mieszkań, domu, biur i pomieszczeń produkcyjnych.

Jest to związane oczywiście z rozwojem koronawirusa, powinniśmy zadbać o nasze zdrowie, odkażać miejsca w których mieszkamy czy też pracujemy. Oczywiście możemy to wykonać we własnym zakresie, możemy zakupić różnego rodzaju płyny, którymi możemy przecierać nasze podłogi, meble czy te wszystkie sprzęty, które znajdują się w domu czy też w firmie. Możemy do tego celu użyć środków płynnych, które możemy rozpylać za pomocą specjalnych urządzeń, mogą być to spreje, możemy użyć także innych rozwiązań. Dobrym pomysłem może być tak że lampa UV, która będzie niszczyła drobnoustroje, wirusy, bakterie, jednak nie jest to rozwiązanie 100% doskonałe, ponieważ światło nie zawsze dotrze do wszystkich miejsc w naszym domu. Dlatego też powinniśmy zwrócić uwagę na takie rozwiązanie jak przykładowo ozonowanie, w tym przypadku ozon czyli gaz lotny będzie uwalniany w całym pomieszczeniu, wypełni go w całości. Dzięki czemu będziemy mogli liczyć na dezynfekcję wszystkich zakamarków. Dezynfekcja pomieszczeń w dobie zagrożenia koronawirusem

Oczywiście we własnym zakresie nie uda nam się wytworzyć ozonu, będziemy potrzebowali do tego specjalnych urządzeń, są to maszyny które uzyskują ozon z powietrza.

Odbywa się to za pomocą użycia energii elektrycznej, o bardzo wysokim natężeniu, powstaje wówczas ozon, czyli zawierający 3 atomy tlen. Jednak jest to gaz niestały, zaczyna z czasem ulegać rozpadowi. Dzięki temu może on pokonywać różnego rodzaju wirusy, bakterie w tym przypadku ozon rozpada się na cząsteczkę tlenu oraz tlen w formie lotnej, wówczas łączy się z różnego rodzaju wirusami, mikro elementami, niszcząc je poprzez utlenianie. To bardzo dobry pomysł jeżeli chcemy szybko i w sposób czysty dokonać dezynfekcji wszystkich naszych pomieszczeń. Jest to także bardzo dobry pomysł ze względu na możliwość dezynfekcji dywanów czy też mebli obiciowych. Oczywiście należy zachować dużą ostrożność, ze względu na wytworzenie się tlenu, nie możemy używać ognia, przed użytkowaniem pomieszczeń powinniśmy je bardzo dokładnie przewietrzyć. Dlatego też warto wynająć firmę która posiada doświadczenie w tego rodzaju dezynfekcji, jak przykładowo https://vermin.com.pl/dezynfekcja/, specjaliści będą wiedzieli jak długo ozon powinien być wytwarzany w pomieszczeniu i jak długo powinien działać na wszystkie powierzchnie.