Gdzie kupić większą ilość paliwa?

Kiedy posiadamy duże gospodarstwo rolne i wiele maszyn możemy zainstalować zbiornik na paliwo, dzięki temu nie będziemy musieli za każdym razem jeździć do stacji benzynowej.

Dzięki temu na miejscu będziemy musieli zatankować nasze ciągniki, czy też kombajn. Dojazd ciągnikiem do stacji paliw byłby czasochłonny jak również nie ekonomiczny, można oczywiście dowozić paliwo samochodem, ale nie zabierzemy zbyt dużej ilości. Można byłby oczywiście zaopatrzyć się w samochód ze zbiornikiem, jednak to duży wydatek. Obecnie hurtownie paliw mogą dowieźć dowolne paliwo na miejsce do klienta. Posiadają one swoje cysterny o dużej pojemności, będzie to oczywiście bardzo wygodna forma zakupu paliwa. Oczywiście możemy umówić się na odbiór określonej ilości paliwa. Będzie to szczególnie istotne w czasie żniw, kiedy nasze maszyny będą ciągle w ruchu, a co za tym idzie spalanie będzie dość wysokie. Podobnie właściciele firm przewozowych mogą zaopatrywać się w ten sposób. Bardzo wygodna jest także możliwość zamówienia paliwa na określony dzień, można zapłacić przelewem a paliwo zostanie nam dostarczone w danym terminie.

Biodiesel jest odnawialnym, biodegradowalnym paliwem wytwarzanym z olejów roślinnych, tłuszczów zwierzęcych lub z recyklingu smaru.

Biodiesel spełnia zarówno wymogi dotyczące oleju napędowego na bazie biomasy, jak i ogólne zaawansowane wymagania dotyczące biopaliw określone w normie dotyczącej paliw odnawialnych. Odnawialny olej napędowy, zwany także „zielonym olejem napędowym”, różni się od biodiesla. Na rynku można spotkać różne jego odmiany przykładowo Ekodiesel plus 50, który jest bardzo nowoczesnym paliwem do silników diselowskich. Charakteryzuje się dużo mniejszą zawartością siarki, dlatego też spełnia rygorystyczne normy Unii Europejskiej, ale dzięki temu pozwala na redukcję spalania. W wielu regionach kraju znajdzie się hurtownia paliwa mazowieckie również ma taką ofertę. Hurtownia może dostarczyć różnego rodzaju paliwa do odbiorców w całym województwie.