Dobierz odpowiednio karnisze do wymiarów okien i wystroju wnętrza

Kiedy chcemy odpowiednio osłonić nasze okna, powinniśmy zastanowić się nad rodzajem zasłon, jakie chcemy wybrać.

Może być to oczywiście standardowa zasłonka i firanka. W tym przypadku będziemy potrzebowali także odpowiednich karniszy do zawieszenia takich osłon okiennych. Obecnie szyny wykorzystują specjalne kółeczka znajdujące się na długich prowadnicach, i można wybierać prowadnice zarówno drewniane, jak również metalowe. Wszystko zależy od tego, jaki wystrój naszego mieszkania będziemy chcieli osiągnąć. Karnisze możemy montować bezpośrednio do ściany, lub też do sufitu, i mogą posiadać pojedyncze lub podwójne prowadnice. Dobierz odpowiednio karnisze do wymiarów okien i wystroju wnętrza

Ich montaż jest bardzo prosty, a polega na tym, że do ściany przymocujemy kołki montażowe, a następnie cały karnisz będziemy mogli przykręcić na śruby.

Zazwyczaj karnisz trzyma się na dwóch lub trzech punktach, w tym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę, jak ciężkie będą nasze firanki oraz zasłony, aby karnisz utrzymał ich ciężar. Obecnie wiele osób rezygnuje z tradycyjnych zasłon na rzecz rolet. Są one wygodne w użytkowaniu, możemy ją łatwo rozsuwać, i najczęściej znajdują się w wygodnej i estetycznej kasecie nad naszym oknem. Mamy również do wyboru różnego rodzaju prowadnice, może być to żyłka, lub też specjalne listwy, które przymocujemy do naszego skrzydła okiennego. Obecnie karnisze wykonywane są także na zamówienie, zatem możemy dobrać odpowiednią długość, lub też kupić dłuższy karnisz, i dociąć prowadnice do naszych potrzeb. Oczywiście możemy wykorzystać także tradycyjne szyny sufitowe, do których firanki przyczepiamy za pomocą charakterystycznych klipsów czy żabek. Wszystko zależy od tego, jaki styl najbardziej nam się podoba w pomieszczeniu, a szeroki wybór karniszy do kupienia znajdziemy pod tym linkiem https://profi-styl.pl. Oczywiście jeżeli posiadamy okna drewniane, najlepszym wyborem będą karnisze wykonane także z drewna. Możemy wybierać różne odcienie, może być to jasne, lub też ciemne drewno, warto dobrać karnisze kolorystycznie do naszych profili okiennych.