Jak wybrać odpowiedni system operacyjny do firmy?

Najważniejszym programem naszym komputerze jest bez wątpienia system operacyjny, który nadzoruje wszystkie procesy, pod jego kontrolą działają wszystkie programy które zainstalujemy.

W zależności od naszych potrzeb możemy wybrać różnego rodzaju systemy operacyjne, obecnie najczęściej wykorzystywany jest Windows 10, są to wersję wersję Home, lub też Professional. Przeznaczone są do użytku domowego lub też dla firm, możemy zakupić je wraz z naszym sprzętem komputerowym, wówczas występują w wersji OEM, czyli w wersji która jest użytkowana i przeznaczona dla danego urządzenia. Wówczas w przypadku laptopów na dole znajdziemy charakterystyczną naklejkę, z numerem seryjnym. Oczywiście możemy zakupić także wersję pudełkowe, które zawierają płytę, z której będziemy instalować system. Pomimo że obecnie najpopularniejszy jest system Windows 10, niektóre firmy poszukują systemów Windows 7 które, w niektórych wypadkach są lepszym rozwiązaniem dla niektórych rodzajów oprogramowania starszego typu. W przypadku systemów Windows należy zwrócić uwagę na poszczególne wersje, może być ta wersja Home lub Professional. Mamy także do wyboru wersję 32 lub 64 bitowe, warto pamiętać że wersja 32 bitowa będzie obsługiwała niecałe 4 GB ram-u, w przypadku zwykłej wersji domowej dla Windows 7 obsługiwane będzie 16 GB ram-u. Jak wybrać odpowiedni system operacyjny do firmy?

Jeżeli w naszym komputerze znajduje się 16 GB ram-u, lub więcej będziemy musieli wybrać wersję Windows 7 Professional, lub wyższą.

Jeżeli system Windows 7 nie będzie dla nas wystarczający możemy zrobić aktualizację do wersji Windows 10, tego rodzaju upgrade zakupimy na stronie https://teamnet-software.pl/kategoria/systemy-operacyjne/. Oczywiście kupując system operacyjny należy zwracać uwagę na ich wersję, ponieważ można trafić także na systemy przeznaczone dla uczniów i studentów, które nie powinny być stosowane w firmie. Dodatkowo będą także wersję do użytku domowego, niekomercyjnego. Znajdziemy także takie wersję jak Enterprise, Workstation, Home, każda z tych wersji posiada różne możliwości, powinniśmy dokładnie określić jakie oprogramowanie najlepiej sprawdzi się w naszej firmie.