Jak uzyskać pełne odszkodowanie za wypadek komunikacyjny?

Najwięcej zdarzeń drogowych są to stłuczki. Jeśli nie ma ofiar to nie trzeba policji. Należy zjechać na bok, żeby napisać wspólne zeznania uczestników wypadku zawierając w nim dane uczestników oraz szczegóły o uszkodzonym pojeździe.

Dzięki temu obie strony mogą szybko dostać odszkodowania powypadkowe, a sprawca uniknie kary. Kiedy kierowcy nie mogą dojść do zgody lub w wypadku są ofiary oraz gdy sprawca jest pod wpływem alkoholu należy wezwać policje. Nie wolno zmieniać ustawień pojazdów po kolizji. Gdy ustalenie sprawcy wypadku wymaga procesu sądowego to postępowanie wypłat odszkodowania powypadkowe mogą się wydłużyć. Firmy ubezpieczeniowe nie powinny zwlekać ze swoimi obowiązkami, gdy sprawa jest jasna. Gdy sprawca był pod wpływem alkoholu i policja musiała skierować sprawę do sądu z wnioskiem o ukaranie, nie oznacza to że ofiara wypadku musi czekać do końca procesu, aby dostać odszkodowanie powypadkowe. Po 30 dni uprawnionym należą się odsetki za zwłokę w wypłacie odszkodowania. Wynoszą one 13% w skali roku. Firma ubezpieczeniowa jest wolna od wypłacania odsetek odszkodowań wtedy gdy mimo starań nie mogła w terminie ustalić swojej odpowiedzialności lub wysokości odszkodowania.

Wtedy powinna wypłacić odszkodowanie w ciągu 14 dni od wyjaśnienia tych okoliczności nie później niż 90dni od zgłoszenia szkody. Wyjątkiem jest sytuacja gdy trzeba poczekać na wynik procesu sądowego. Jeżeli jednak mamy wątpliwości co do zasądzonej kwoty odszkodowania możemy poszukać profesjonalnej pomocy prawnej. Więcej informacji można znaleźć pod linkiem https://odszkodowania-mura.pl. Niekiedy wycena kosztów naprawy przez ubezpieczyciela może być nieadekwatna do rzeczywistych kosztów naprawy w warsztacie. W tym wypadku mogą powstać różnice w kwotach mogą wynikać z niedoszacowania, lub nie uwzględnieniu niektórych niewidocznych usterek które powstały w wyniku wypadku. Wówczas powinniśmy przedstawić nasze racje, wraz z dokumentami z serwisu, gdzie wyszczególnione są wszystkie koszty części jak również koszty usługi. Pamiętajmy że pojazd ma wrócić do stanu poprzedniego, zwracając uwagę na wszystkie szczegóły.