Zanurzenie się w nordyckim stylu mody i jego filozofii estetycznej

W ciągu kilku lat skandynawski styl mody stał się ucieleśnieniem tego, do czego dążą fashioniści. Ta estetyka jest jak oderwanie się od czarującego uroku, który pokazuje, że moda jest osiągalna dla wszystkich.

Jeśli zastanawiasz się nad wprowadzeniem do swojej garderoby inspirowanych nordyckimi stylami ubrań, ten artykuł pomoże ci zrozumieć, jak myśleć i ubierać się jak prawdziwy mieszkaniec Skandynawii. Skandynawski styl ubierania służy do definiowania czegoś więcej niż tylko estetyki mody. Jest to filozofia obejmująca sztukę, meble i projektowanie wnętrz, sposób myślenia, postawę, styl życia i normy kulturowe. Ideą stylu Scandi jest to, że wszystko musi pasować do wszystkiego. Możesz grać z teksturami, ale tylko w neutralnej, wyciszonej palecie kolorów. Charakteryzująca się funkcjonalnością i minimalizmem odzież w stylu skandynawskim łączy w sobie wysokiej jakości tkaniny z eleganckimi dodatkami i detalami, które jednocześnie wyglądają swobodnie i stylowo. U swoich podstaw skandynawski design ma na celu poprawę życia ludzi zgodnie z modernistyczną ideą „forma podąża za funkcją”. Moda Scandi jest uniwersalna i gotowa do noszenia przez każdego, kto czuje się zainspirowany tym stylem. Nie musisz mieć talentu do łączenia ubrań w dzieło sztuki, aby tak się ubierać. Ludzie mieszkający w Skandynawii jako jedni z pierwszych przyjmują różnorodność i przekraczają granice norm społecznych.

Nordycki styl uliczny wykorzystuje oryginalność, odrzucając istniejące formy lub stosując je w nowy sposób, kończąc na awangardowych elementach odzieży, które przekształcają ludzkie ciało i sugerują nowe sposoby powiązania go z otoczeniem. O stylu skandynawskim możesz przeczytać więcej na stronie http://www.phama.co/scandistyle/. Ogólnie rzecz biorąc, skandynawski styl jest często oparty na ciemnych odcieniach, takich jak granat, grafit lub ciemny brąz, z czernią jako podstawą. Chociaż odważny, kolor czarny jest idealnym odzwierciedleniem łatwości, wygody i minimalizmu, z którymi kojarzymy Skandynawów. Jest podstawą wszystkiego i sprawia, że wszystko wygląda elegancko i stylowo. Czarne ubranie jest raczej jak płótno, które możesz dodać osobisty akcent, aby wydobyć strój z codzienności.