Jak wykonywać i wiązać zbrojenia budowlane?

Pręty żebrowane na zbrojenia budowlane, to pręty gorącowalcowane, których średnica waha się w przedziale od 8 do 32 Ø, przy czym podczas tworzenia zbrojeń, najbardziej renomowane firmy.

Właściwości antykorozyjne posiada przede wszystkim otulina. Otuliną pokrywa się zarówno zbrojenie główne, jak i strzemiona, przy czym zbrojenie główne, należy okryć znacznie większą ilością otuliny niż same strzemiona. Okryć antykorozyjnie można spotkać także w przypadku ławy fundamentowej, co jest praktyką powszechną i bardzo popularnie stosowaną w branży budowlanej. Zastosowanie otuliny zawsze odgrywa tę samą rolę, jaką jest powstrzymanie procesu korozyjnego, który bez zastosowania otuliny, może pojawić się wewnątrz konstrukcji zbrojeniowej. Jednakże, za każdym razem, w zależności od tego, jaka jest średnica pręta użytego w tworzeniu zbrojenia, inna jest minimalna szerokość otuliny, jaką powinniśmy zastosować. Regułą jest, by szerokość materiału antykorozyjnego, czyli innymi słowy, otuliny, wynosiła przynajmniej tyle samo, co średnica pręta. Naturalnie, dozwolona jest średnica większa niż rozmiar, w jakim występuje średnica pręta. Jak wykonywać i wiązać zbrojenia budowlane?

Jedynie, nie można umieścić otuliny o średnicy mniejszej.

Z pewnością na placu budowy przyda się odpowiedni drut ocynkowany, jest to drut, który posiada ocynk, który ma na celu zabezpieczenie elementów stalowych przed korozją. Jeżeli wykonujemy zbrojenie budowlane wówczas tego rodzaju drut jest bardzo dobrym pomysłem, możemy wiązać za jego pomocą pręty stalowe żebrowane, uzyskujemy w ten sposób bardzo solidną i mocną konstrukcję. Oczywiście możemy zastosować druty ocynkowane różnej grubości, wszystko w zależności od tego jak wytrzymałe musi być zbrojenie, możemy wykorzystać przykładowo bardzo popularny drut ocynkowany fi.3,0. Trzeba pamiętać że do tego rodzaju drut powinien posiadać odpowiednią plastyczność, tak abyśmy mogli wiązać go na różnego rodzaju zbrojeniach. Oczywiście możemy go wykorzystywać w wielu innych konstrukcjach, jest bardzo uniwersalny, a właściwości antykorozyjne sprawiają że jest wykorzystywany chętnie w różnych gałęziach budownictwa.