Jaki zapach będzie pasował do naszego domu?

Dobra świeca zapachowa, pozwoli zmienić zapach w naszym domu, dzięki temu wprowadzimy do niego nasz własny klimat, według naszych indywidualnych gustów.

Przy wyborze świecy dostępne są nieograniczone kombinacje zapachów. Wszystkie zapachy świec tworzą różne nastroje i aromaty, które rozwijają się i zmieniają w ciągu dnia. Świece mają również różne kształty i rozmiary i mogą być równie dekoracyjne, jak funkcjonalne. Wybór opakowania pasującego do Twojego wnętrza jest ważny, jeśli chcesz, aby świeca wzmacniała atmosferę. Świece mogą być wykonane z różnych rodzajów wosku, od naturalnego wosku sojowego i parafiny po wosk pszczeli i wosk płynny. Najczęściej spotykane są świece parafinowe, które zapewniają siłę, mocny kolor i silny zapach. Jaki zapach będzie pasował do naszego domu?

Ale świece z wosku sojowego stają się coraz bardziej popularne, ponieważ nie zawierają zanieczyszczeń ani chemicznych substancji szkodliwych.

Designerskie świece są dostępne we wszystkich rodzajach naczyń szklanych, ceramicznych, a nawet metalowych, mamy zatem z czego wybierać. Bardzo dobrym pomysłem może okazać się zakup świecy w słoiku, który będziemy mogli ponownie wykorzystać. W przypadku świec można wybrać praktycznie każdy zapach jaki tylko może przyjść nam na myśl. W kuchni można przykładowo zastosować zapachy, które będą współgrały z różnymi zapachami. Cytrusy nie będą kolidować z aromatami jedzenia – miej to na uwadze, jeśli organizujesz kolację. Dobrze sprawdzają się tutaj zapachy, które bez wysiłku zatuszują inne zapachy, takie jak czosnek. W sypialni nie ma nic lepszego niż świeca zapachowa, która nadaje tak piękny blask. Uważa się, że zapachy kwiatowe mogą spowalniać tętno, dzięki czemu idealnie zachęcają do snu lawenda, rumianek lub drzewo sandałowe to dobry wybór. Oczywiście w sklepach znajdziemy różnego rodzaju zapachy do domu, mogą być w różnej formie. Mogą być to przykładowo zapachy w aerozolu, które możemy szybko rozpylić, jednak tego rodzaju rozwiązania nie są zbyt trwałe. Lepiej będzie postawić świecę zapachową, lub też kilka w różnych miejscach.