Marzysz o pięknym uśmiechu? Postaw na stomatologię estetyczną!

Wizytówką każdego z nas są zdrowe i zadbane zęby. Niestety, nie każdego matka natura obdarzyła pięknym uśmiechem. W dzisiejszych czasach wygląd odgrywa jednak bardzo duże znaczenie. Jeżeli zależy wam więc na równych i białych zębach, możecie zwrócić się o pomoc do gabinetu oferującego usługi z zakresu stomatologii estetycznej.

Kto powinien skorzystać z usług stomatologii estetycznej?

Stomatologia estetyczna Wrocław ma za zadanie poprawić stan uzębienia. Może mieć to związek między innymi z przebarwieniami występującymi na zębach, nierównym zgryzem, krzywymi zębami, czy ubytkami w zębach. Pakiet usług oferowanych przez gabinety dentystyczne świadczące takie usługi jest bardzo szeroki.

Stomatologia estetyczna – pakiet usług

Stomatologia estetyczna oferuje szeroki zakres usług. Mowa między innymi o takich zabiegach jak:

• Wybielanie zębów
Z takiego zabiegu mogą skorzystać osoby, którym nie podoba się kolor ich uzębienia. Przede wszystkim dotyczy to osób, które piją dużo kawy i herbaty oraz palą papierosy. Od tych używek na zębach mogą pojawić się bowiem przebarwienia, które wyglądają nieestetycznie. Stomatolog za pomocą specjalistycznego sprzętu może usunąć niechciane przebarwienia.

Implanty zębów Wrocław
Implanty zębów wstawia się w miejsce tych utraconych. Implanty stosuje się w przypadku utraty pojedynczego zęba, kilku zębów lub w przypadku całkowitego bezzębia. Wykonuje się je z tytanu, który charakteryzuje się ponadprzeciętną wytrzymałością, a także biozgodnością z ludzkimi tkankami.

• Protezy zębowe
Protezy zębowe Wrocław to najczęściej wybierana forma leczenia przez osoby starsze. Na rynku jest szeroki zakres zabiegów protetycznych. Warto więc do tematu podejść na spokojnie i wybrać dla siebie najbardziej wygodny z proponowanych sposobów leczenia. Do dyspozycji pacjentów są:

a) protezy ruchome (stosuje się je zarówno w przypadku ubytku kilku zębów, jak i całkowitego bezzębia. Używa się ich wyłącznie za dnia, a na noc wyjmuje, by dać odpocząć dziąsłom i błonom śluzowym);

b) protezy częściowo ruchome (można je założyć, jeśli wokół ubytku znajdują się zdrowe zęby, które ją przytrzymają);

c) protezy całkowicie ruchoma (stosuje się je gdy pacjent nie ma już ani jednego zdrowego zęba na żuchwie. Powinny być jak najlepiej dopasowane, by nie uszkadzać śluzówek i nie powodować odleżyn).

Usługi z zakresu stomatologii estetycznej oferuje klinika Omnident z Wrocławia. Z ofertą gabinetu można zapoznać się na stronie internetowej omnident.pl.