Profesjonalne usługi księgowe Gliwice – czy warto?

Samodzielne prowadzenie księgowości firmy jest trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na wsparcie ekspertów. Nie oznacza to jednak konieczności zatrudnienia nowego pracownika! Usługi księgowe Gliwice świadczone są przez przedsiębiorstwa zewnętrzne – współpraca odbywa się w ramach umowy, co przekłada się na wysoki poziom swobody.

Zredukowanie kosztów

Wybierając biuro rachunkowe należy zwrócić uwagę na obowiązujące stawki. Bardzo często ceny nie są podane na oficjalnej stronie internetowej z obawy przed działaniem nieuczciwej konkurencji. Ponadto bywa tak, że zlecenie musi zostać wycenione w sposób indywidualnych. Wiele zależy od m.in. zakresu świadczonych usług. Nie można więc jednoznacznie powiedzieć, ile będzie kosztować skorzystanie z outsourcingu księgowego.

Faktem jest jednak to, że zapłacimy o wiele mniej, niż w przypadku utworzenia nowego stanowiska pracy i zatrudnienia nowej osoby. Właśnie dlatego jest to opcja nie tylko dla dużych przedsiębiorstw, ale również dla jednoosobowych działalności. Niektórym wydaje się, że mała firma generuje niewielką ilość spraw z zakresu rachunkowości. Niestety nie jest to prawdą, a nowe obowiązki potrafią przytłoczyć.

Wzrost efektywności przedsiębiorstwa

Skorzystanie z usług ekspertów z dziedziny księgowości może nieść za sobą długofalowe korzyści. Warto sprawdzić, czy wybrana marka oferuje doradztwo inwestycyjne. Dzięki niemu istnieje większe prawdopodobieństwo racjonalnego gospodarowania gotówki. Wsparcia fachowców może zredukować ryzyko wyrzucenia pieniędzy w błoto. Ponadto przekazując obowiązki firmie zewnętrznej zyskujemy czas, który możemy poświęcić na rozwój działalności.

Prawidłowe prowadzenie księgowości oraz rachunkowości to absolutna podstawa, gdyż w innym przypadku będziemy stać w miejscu. Nie należy jednak nawiązywać współpracy z przypadkową firmą, gdyż może nieść to za sobą skutki odwrotne do zamierzonych.

Wsparcie podczas kontroli

Każdy przedsiębiorca musi liczyć się z kontrolami instytucji zewnętrznych m.in. Urzędu Skarbowego. Nierzadko bywają one bardzo skrupulatne, co jest powodem do stresu oraz niepokoju. Wykryte nieprawidłowości mogą wiązać się karami finansowymi. Korzystając z outsourcingu księgowego można jednak uniknąć wspomnianych nieprzyjemności.

Wybierając usługodawcę dobrze jest przeanalizować następujące czynniki:
– zakres obowiązków,
– sposób przekazywania dokumentów,
– terminowość,
– dodatkowe usługi (np. pomoc prawna),
– cena,
– okres wypowiedzenia.