Naturalne i bezpieczne środki zaradcze na chrapanie

Wszyscy z pewnością wiemy, czym jest chrapanie. Jeśli nie jesteśmy głównymi sprawcami tego hałaśliwego nocnego problemu, na pewno znamy kogoś, chrapie podczas snu.

Chrapanie dotyka około połowy naszej populacji, a 25 procent z nas chrapie każdej nocy. Ale niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, czym jest chrapanie i dlaczego w ogóle chrapiemy. Kiedy kładziemy się spać, rozluźniają się mięśnie szyi. Czasami mogą być zbyt luźne. Powoduje to, że górne drogi oddechowe, czyli nos i gardło, stają się zbyt wąskie, aby wystarczająca ilość powietrza dotarła do płuc. Kiedy tak się dzieje, otaczająca luźna tkanka wibruje i wywołuje dźwięki, które rozpoznajemy jako chrapanie. Im węższe stają się twoje drogi oddechowe, tym silniejsze wibracje i głośniejsze jest chrapanie. Oprócz tego, że jest utrapieniem dla przyjaciół, współmałżonka lub partnera, ponieważ chrapanie wpływa również na ich sen. Chrapanie nie tylko zmniejsza jakość snu, ale może także powodować bezdech senny lub prowadzić do chronicznej deprywacji snu. Jeśli kiedykolwiek budziłeś się rano zmęczony i nie do końca czujesz, że dobrze odpocząłeś w nocy, przyczyną może być właśnie chrapanie. Dobra wiadomość jest taka, że istnieją naturalne środki na chrapanie, które mogą pomóc w ograniczeniu takich objawów. Możesz je wybrać czytając ranking leków na chrapanie. Przede wszystkim postaraj się zrzucić wagę, ponieważ duży obwód szyi może zaciskać w nocy gardło i powodować chrapanie.

Ogólnie rzecz biorąc, mężczyźni mają węższe drogi oddechowe niż kobiety i najczęściej chrapią. Spanie na plecach również może zwiększyć podatność na chrapanie.

Chrapanie może być spowodowane różnymi czynnikami, które można łatwo wyeliminować, jeśli zastosujemy sposoby na chrapanie. Nawet kształt twoich ust lub zatkany nos podczas alergii lub przeziębienia może sprawić, że będziesz chrapał i przeszkadzał partnerowi w spaniu, a wtedy mogą pomóc tabletki na chrapanie. Przyczyną chrapania mogą także być nieprawidłowości w budowie nosa, skrzywione przegrody, polipy, czy powiększone migdałki.