Składane schody strychowe

Schody strychowe najczęściej występują jako modele składane, chowane w suficie, jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić miejsce.

Dostępnych jest wiele modeli drewnianych, a także schodki metalowe czy też aluminiowe. Wybierając schody należy zwrócić uwagę na rozmiary, sposób montażu, oraz ich długość.

Składane schody strychowe

Czym powinny charakteryzować się schody strychowe?

Najczęściej schody strychowe będą montowane do belek stanowiących elementy konstrukcyjne poddasza. Firmy budowlane najczęściej przygotowują odpowiednie miejsce do montażu tego rodzaju schodów, które mogą być dostarczone wraz ze wszystkimi elementami niezbędnymi do montażu. Dobrym pomysłem będzie wybór modeli, które posiadają także warstwy izolacyjne, można także dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo w postaci antypoślizgowych stopni czy też dodatkowych wąskich barierek. Niekiedy właściciele domów nie decydują się na wykańczanie strychu, jedynie wykonują ocieplenie, aby uniknąć powstawania mostków termicznych należy zwrócić uwagę na szczelność schodów strychowych, jak również materiały, które zostaną użyte do izolacji klapy.

Schody strychowe to bardzo dobry sposób, aby zastąpić tradycyjne schody, zwłaszcza jeżeli będą rzadko wykorzystywane. Możemy zamontować je w dowolnym pomieszczeniu, nie zawsze musi być to korytarz, może umieścić je w sypialni czy też w garderobie. Niekiedy umiejscowienie schodów jest uwarunkowane planem, możliwościami montażu. Na rynku najczęściej znajdziemy schody drewniane, jak również schody metalowe nożycowe. Należy zwrócić uwagę na stabilność, koniec schodów powinien wspierać się na podłodze, możemy także zastosować na nim specjalny materiał, który zabezpieczy podłogę przed powstawaniem rys.

Składane schody strychowe powinny posiadać także odpowiedniej wielkości klapę, która będzie dostosowana do ramy, na której oprzemy montaż. Możemy wybrać klapę drewnianą, wykonaną ze sklejki czy też innych materiałów, może być ona pomalowana na kolor sufitu. Schody tego typu otwierane są za pomocą specjalnego uchwytu, niekiedy producenci mogą dołączyć także specjalny drążek, który ułatwi niższym osobom otwieranie schodów.