Skuteczna metoda na przechowywanie gruszek w chłodni

Sadownicy, którzy chcą zarobić na jabłkach, czy gruszkach więcej pieniędzy nigdy nie sprzedają wszystkich od razu. Ceny w sezonie potrafią negatywnie zaskoczyć, dlatego lepszym rozwianiem będzie przechowywać jabłka w chłodni, ale jak to zrobić?

Nie jest to łatwe, bo niska temperatura nie oznacza, że jabłka przetrwają i że nic im nie będzie. Problemem będzie etylen, który produkowany jest wewnątrz chłodni i co za tym idzie powoduje gnicie gruszek i ich chorowanie, a zatem w takiej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak znaleźć środek, który będzie pomagał w przechowywaniu gruszek. Do tej pory nie było to wcale takie łatwe. Trzeba było do wnętrza komory aplikować specjalny środek, a żeby to zrobić to trzeba było wzywać specjalistów, którzy wiedzieli jak się tym zająć. To było czasochłonne i drogie, ale to się zmieniło.

Co można dzisiaj zastosować do przechowywania gruszek?

Na rynku jest FruitSmart, czyli coś, co jest o wiele łatwiejsze w aplikacji i z czym poradzi sobie każda zainteresowana osoba. Jest to proste i jednocześnie bardzo skuteczne rozwiązanie. Cena też jest bardzo niska, dlatego każdy, kto przechowuje jabłka może się tym zainteresować.

Naprawdę wiele się zaoszczędzi czas, bo nie trzeba wzywać kogoś do pomocy, nie trzeba się umawiać na konkretny termin tylko stosujemy ten środek wtedy, kiedy zebraliśmy już jabłka i przyszła pora na zamknie komory. Wystarczy w ciągu maksymalnie tygodnia zebrać jeden gatunek gruszek do jednej komory. Teraz przyszła pora na dodanie tego środka, który tak skutecznie działa i mamy problem rozwiązany. Etylen nie będzie produkowany, a my będziemy zadowoleni z tego, co zobaczymy, kiedy komora z jabłkami będzie otwarta. Całą instrukcję jak to zrobić, ale również wiele przydatnych informacji znajdziemy na stronie długie przechowywanie gruszek i warto tam zajrzeć. Dowiemy się jak to działa, jak stosować, jakich błędów się wystrzegać? To wszystko na pewno nam się bardzo, ale to bardzo przyda i właśnie, dlatego trzeba na takie rozwiązanie postawić przechowując jabłka czy gruszki w chłodni.