Ile zarabia agent nieruchomości?

Zarobki agenta nieruchomości zależne są od tego, na jakich warunkach jest przyjęty. Może to być osoba, która ma pensje stałą i nic więcej. Może tez być tak, że do pensji stałej doliczane są prowizję od sprzedaży czy wynajmu nieruchomości.

Spotyka się też takich agentów, którzy pracują w domu i szukają klientów, którzy mogliby u nich coś kupić albo sprzedać. To ile się zarabia zależne jest w dużej mierze czy ktoś się do wykonywania tego zawodu nadaje czy nie. Różnie z tym bywa, bo wielu agentów nie ma o tym zielonego pojęcia.

Sprzedają, bo innej pracy nie mają, ale w żaden sposób nie są w stanie zachęcić klienta żeby wybrał właśnie to mieszkanie czy ten dom. Jeśli ktoś się do tego nadaje to może liczyć na wynagrodzenie zbliżone do średniej krajowej. Mowa tutaj raczej o agencie nieruchomości w mniejszym mieście. Warszawa czy Kraków to całkowicie inne stawki. Tam mieszkania są o wiele droższe, dlatego prowizja od ich sprzedaży jest też wysoka.

Duże zarobki

Trzeba być bardzo dobrze obeznanym w rynku nieruchomości, a wtedy szanse na to, że znajdzie się o wiele lepszą pracę są większe. Nie ma może w naszym kraju takich zarobków jak chociażby w USA gdzie agenci mają ogromne pieniądze, ale i tak nie jest źle. Jeśli ktoś lubi wykonywać taką pracę to się nie męczy i ma odpowiednie podejście do swoich klientów. Ludzie bardzo często zmieniają mieszkania i domu, dlatego agent nieruchomości ma dużo pracy. Prowizje za sprzedaż ponosi nie osoba, która kupuje mieszkanie czy dom, ale ta, która sprzedaje. Jest to ustalone procentowo od sprzedaży. Najczęściej jest to nieco ponad jeden procent. To oznacza, że agencji nieruchomości bardziej opłaca się sprzedawać bardzo drogie mieszkania i domy, bo wtedy ten jeden procent to będzie sporo pieniędzy. Praca agenta oznacza ze trzeba mieć czas i w weekendy i po godzinach pracy. Nigdy nie wiadomo, kiedy przyjdzie klient, który chce chciał coś obejrzeć, a może nawet się zdecydować na zakup. Trzeba być bardzo dobrze przygotowanym na każdą możliwą okazję.