Strona internetowa kompatybilna ze smartfonem

Niemal każdy nowy klient chce w dzisiejszych czasach zobaczyć mobilną wersję swojej witryny. Jest to praktycznie niezbędne: jeden projekt dla Samsunga, drugi dla iPhone’a, iPada, netbooka, Kindle – i wszystkie rozdzielczości ekranu również muszą być kompatybilne.

W dziedzinie projektowania i rozwoju stron internetowych szybko dochodzimy do tego, że nie jesteśmy w stanie nadążyć za niekończącymi się nowymi rozwiązaniami i urządzeniami. W przypadku wielu witryn tworzenie wersji witryny dla każdej rozdzielczości i nowego urządzenia byłoby niemożliwe, a przynajmniej niepraktyczne. Czy powinniśmy po prostu ponieść konsekwencje utraty odwiedzających z jednego urządzenia, aby zyskać na odwiedzaniu innego? Czy jest jeszcze inna opcja? Elastyczne projektowanie stron internetowych to podejście, które sugeruje, że projektowanie i programowanie powinno odpowiadać zachowaniom użytkownika i środowisku w oparciu o rozmiar ekranu, platformę i orientację. Elastyczne projektowanie stron internetowych wymaga bardziej abstrakcyjnego sposobu myślenia. Jednak niektóre pomysły są już praktykowane: płynne układy, zapytania o media i skrypty, które mogą ponownie formatować strony internetowe i oznaczać bez wysiłku lub automatycznie. Poznaj responsywne projektowanie stron internetowych https://ielegancko.com, to nie tylko regulowane rozdzielczości ekranu i automatycznie zmieniające się rozmiary obrazów, ale także zupełnie nowy sposób myślenia o projektowaniu.

Wraz z większą liczbą urządzeń dostępne są różne rozdzielczości ekranu, definicje i orientacje. Każdego dnia opracowywane są nowe urządzenia o nowych rozmiarach ekranu, a każde z nich może obsługiwać różne rozmiary, funkcje, a nawet kolory. Niektóre są w pionie, inne w poziomie, jeszcze inne są całkowicie kwadratowe. Jak wiemy z rosnącej popularności iPhone’a, iPada i zaawansowanych smartfonów, wiele nowych urządzeń jest w stanie przełączyć się z pionu na poziom w zależności od zachcianek użytkownika. Oprócz projektowania zarówno poziomego, jak i pionowego i umożliwienia tym orientacjom przełączania się natychmiast po załadowaniu strony, musimy wziąć pod uwagę setki różnych rozmiarów ekranu. Poza tym wielu użytkowników nie maksymalizuje swoich przeglądarek, co samo pozostawia zbyt wiele miejsca na różnorodność rozmiarów ekranów. Jeżeli szukasz takich rozwiązań dla swojego biznesu, odwiedź stronę to doskonale trafiłeś.