Trądzik: wskazówki, jak przejąć kontrolę nad skórą

Przeszukałeś Internet i skonsultowałeś się z najbliższymi przyjaciółmi, ale wciąż napotykasz te same sposoby leczenia trądziku, które nie działają dla Ciebie.

Oto kilka niekonwencjonalnych metod, o których prawdopodobnie nie słyszałeś, a które okazały się pomocne w usuwaniu trądziku.Jeśli chcesz zapobiec pękaniu skóry, trzymaj się z dala od kofeiny. Większość ludzi jest bardzo wrażliwa na kofeinę, która powoduje pękanie skóry. Nawet jeśli nie pijesz kawy, prawdopodobnie pijesz napoje pop lub napoje energetyczne. Te napoje zawierają dużo kofeiny: sprawdzaj etykiety napojów, które kupujesz i unikaj wszystkiego, co zawiera kofeinę.Jeśli jesteś kobietą, wypryski mogą się jeszcze pogorszyć o Twojej porze miesiąca. Dodatkowy stres daje trądzikowi wiele okazji do pojawienia się więcej, a hormony, które zmieniają się w tym czasie, pozwalają skórze zejść z kursu. Staraj się być jak najbardziej bezstresowy podczas okresu.Golenie służy jako złuszczanie i dlatego może być doskonałym sposobem usuwania martwego naskórka. Może to pomóc zarówno w zapobieganiu trądzikowi, jak i zapobieganiu jego rozprzestrzenianiu się, jeśli wystąpiła wyprysk. Unikaj golenia miejsc, które są obolałe lub zakażone, ponieważ może to dodatkowo podrażnić skórę.Osoby cierpiące na trądzik mogą odnieść znaczne korzyści z cynku, ponieważ działa on w celu eliminacji podskórnych wolnych rodników. Dodanie codziennego suplementu cynku do diety może zmniejszyć ilość trądziku torbielowatego, który masz.Aby pozbyć się trądziku, każdego wieczoru przykrywaj poduszkę czystym ręcznikiem. To powstrzymuje rozwój bakterii na poduszce i może naprawdę zatrzymać trądzik na twarzy. Bakterie są główną przyczyną trądziku, a ich unikanie jest łatwym sposobem na naprawdę oczyszczenie twarzy!Tarcie i ucisk mogą nasilać pryszcze i zwiększać prawdopodobieństwo ich pęknięcia, co może powodować blizny. Info Biznes - Biznesowe porady i ciekawostki

Unikaj noszenia obcisłych ubrań, takich jak golf, zbyt długiego trzymania telefonu przy policzku i zawsze dopasowuj paski na kaskach, aby nie były zbyt krępujące.

Staraj się nosić ubrania, które również oddychają, takie jak bawełna.Zachowanie spokoju w związku z trądzikiem jest trudne, ale ważne. Kiedy problem z trądzikiem staje się poważny, trudno go zignorować. Jednak obsesja na punkcie trądziku może go pogorszyć. Stres jest jednym z drugorzędnych czynników przyczyniających się do wybuchów trądziku, więc martwienie się trądzikiem może powodować perwersyjną symbiozę kurczaka i jajka. Wyeliminowanie problemów z trądzikiem może nieco przyspieszyć proces gojenia.Ważną wskazówką do rozważenia w przypadku trądziku jest to, że gdy zacznie się goić i wejdzie w fazę pryszczu, musisz uważnie go obserwować. Jest to ważne, ponieważ niewłaściwie leczony pryszcz może przekształcić się w bolesną torbiel, która wbija się głęboko w skórę.Ważną wskazówką do rozważenia w przypadku trądziku jest to, że nadmierne mycie może w rzeczywistości prowadzić do większej liczby trądziku. Jest to ważne, aby wziąć pod uwagę, ponieważ trądzik może powodować uczucie nieczystości, a zwykłą reakcją jest częstsze mycie się. Może to przynieść efekt przeciwny do zamierzonego, ponieważ Twoja skóra może wytwarzać więcej sebum, aby uwzględnić suchość.Ważną wskazówką do rozważenia w przypadku trądziku jest rozważenie pomocy dermatologa, jeśli twoje metody nie działają. Należy to wziąć pod uwagę, ponieważ możesz nie wiedzieć wszystkiego o zdrowiu swojej skóry, a są to ludzie, którzy specjalizują się w pielęgnacji skóry. Najprawdopodobniej będą w stanie zaplanować dobry program zdrowia skóry, aby pomóc w ograniczeniu problemów z trądzikiem.Podsumowując, wypróbowałeś wszystkie popularne sposoby usuwania lub zapobiegania trądzikowi, ale nic nie działało dla Ciebie. Prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś o tych metodach, ale tak długo, jak postępujesz zgodnie z nimi prawidłowo, możesz po prostu odkryć, że działają one dla Twojego unikalnego typu ciała.