Ubezpieczenie samochodu: rzeczy do rozważenia i porady do naśladowania

Ubezpieczenie samochodu może być jedną z tych rzeczy, na które wydajemy dużo pieniędzy, ale tak naprawdę nie wiemy dokładnie, co kupiliśmy.

Ten artykuł może pomóc Ci zrozumieć, co zapewnia Ci Twoja polisa ubezpieczenia samochodu. Zrozumienie Twojej polisy może pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze, nie kupując świadczeń, których nie potrzebujesz.Próbując obniżyć koszty ubezpieczenia samochodu, staraj się utrzymywać czystą historię kredytową. Z jakiegoś powodu ubezpieczyciele samochodów wierzą, że osoby z lepszą historią kredytową są również lepszymi kierowcami i będą mieć mniej wypadków. Znajomość Twojej zdolności kredytowej daje Ci lepszą pozycję do negocjowania niższych stawek.Aby zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu samochodu, pamiętaj, aby wyłączyć swoje dzieci z polisy, gdy same się wyprowadzą. Jeśli nadal są na studiach, możesz uzyskać zniżkę dzięki odległemu kredytowi studenckiemu. Mogą one mieć zastosowanie, gdy Twoje dziecko uczęszcza do szkoły w pewnej odległości od domu.Ponownie oceń, jakim samochodem jeździsz. Twoje składki na ubezpieczenie samochodu mogą zależeć od tego, jakim samochodem jeździsz. Bardziej sportowe samochody lub SUV-y mogą mieć wyższe składki, ponieważ mają większą odpowiedzialność i generalnie są droższe w wymianie lub naprawie w przypadku uszkodzenia.Przerwy w ubezpieczeniu mogą utrudnić utrzymanie niskich stawek. Ciągłe zmienianie ubezpieczycieli spowoduje powstanie luk w pokryciu. Twój ubezpieczyciel może podnieść Twoje stawki, gdy odkryje te uchybienia.Możesz uniknąć konieczności płacenia za kosztowne ubezpieczenie wynajmu samochodu, jeśli dokonasz transakcji wynajmu przy użyciu karty kredytowej, która zapewnia ochronę. Pamiętaj, aby przeczytać drobny druk w umowie o kartę kredytową, ponieważ oferty mogą się różnić w zależności od karty. W większości przypadków będziesz musiał wykonać całą transakcję wynajmu na tej samej karcie, aby nie unieważnić ubezpieczenia.Każdego roku, gdy Twoje ubezpieczenie samochodowe jest do odnowienia, rozejrzyj się, aby sprawdzić, czy opłacana składka jest nadal konkurencyjna na rynku. Istnieje wiele udogodnień internetowych, w których można wprowadzić dane pojazdu online i natychmiast otrzymać wycenę ubezpieczenia od różnych firm. Ubezpieczenie samochodu: rzeczy do rozważenia i porady do naśladowania

To potwierdzi lub zaprzeczy, że Twoja obecna premia jest realistyczna.Posiadanie numeru VIN wyrytego w oknie może obniżyć składki ubezpieczeniowe nawet o 15 procent.

Czasami numer VIN jest już wyryty w szybie samochodu, ale podniesie cenę samochodu z 300 do 900 USD. Możesz również samodzielnie wytrawić numer w oknie za 19,95 USD.Upewnij się, że dokładnie przeanalizowałeś, ile potrzebujesz pokrycia. Jeśli masz za mało, możesz znaleźć się w bardzo złej sytuacji po wypadku. Podobnie, jeśli masz za dużo, będziesz płacić więcej niż to konieczne z miesiąca na miesiąc. Agent może pomóc ci zrozumieć, czego potrzebujesz, ale może za bardzo cię naciskać.Kup ubezpieczenie przez Internet. Czasami firmy oferują niższe stawki, jeśli zarejestrujesz się w ich usługach online, a niektóre firmy mają oferty dostępne tylko online. Dzieje się tak, ponieważ usługa jest zautomatyzowana i nie musisz mieć do czynienia z agentem. Możesz zobaczyć stawki obniżone do 10% lub więcej.Utrzymuj swój kredyt w dobrej kondycji. Wiele firm ubezpieczeniowych sprawdzi Twoją zdolność kredytową przed zacytowaniem Cię na ubezpieczenie samochodu. Zła ocena kredytowa wpłynie na wysokość składki i kwotę, jaką będziesz płacić co miesiąc za ubezpieczenie samochodu. Posiadanie dobrego kredytu zmniejszy twoją premię.Całkiem często zdarza się, że posiadasz polisę ubezpieczeniową, nie wiedząc dokładnie, co masz na swojej polisie. Informacje zawarte w tym artykule pomogą Ci dokonywać świadomych wyborów i zaoszczędzić pieniądze.