Czy depilacja cukrowa jest skuteczna

Obecnie wiele kobiet decyduje się na depilację za pomocą pasty cukrowej, co ma wiele zalet.

Temperatura pasty jest temperaturą ciała, dlatego podczas zabiegu depilacji skóra nie jest nagrzewana ani podrażniana. Pasta cukrowa zawiera wyłącznie naturalne składniki, jest to odpowiednia metoda usuwania zbędnego owłosienia dla osób z predyspozycjami do alergii czy podrażnień.

Czy depilacja cukrowa jest skuteczna

Kosmetyki do depilacji i po depilacji

Po depilacji pastą cukrową ryzyko wrastania włosków jest minimalne, jest to również metoda mało bolesna, ponieważ włoski usuwane są wraz z kierunkiem ich wzrostu. Pozostałości pasty cukrowej można zmyć zwykłą wodą, w przeciwieństwie do wosku, który trzeba usuwać olejem lub przy użyciu środków chemicznych. Pasta cukrowa nie przykleja się również do skóry, a jedynie do owłosienia, które chcemy usunąć. To, która metoda może być mniej bolesna, zależy zazwyczaj od indywidualnego odczucia. Ale im częściej wykonujesz depilację, tym przyjemniejszy jest zabieg. Włosy po depilacji stają się cieńsze, dzięki czemu można je lepiej usunąć.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na pastę cukrową, czy na woskowanie, przed zastosowaniem obu metod depilacji musisz pamiętać o kilku rzeczach. W dniu depilacji skóra nie powinna być tłusta, warto zrezygnować z nakładania kremu czy balsamu. W przeciwnym razie zarówno pasta cukrowa, jak i wosk nie będą w stanie uchwycić włosa i efekt depilacji nie będzie zadowalający. Ponadto nie należy opalać się 24 godziny wcześniej, aby nie podrażnić skóry.

Po zabiegu depilacji odpowiednie są chłodzące żele lub kojące mleczka pielęgnacyjne bez substancji zapachowych, które zapobiegają podrażnieniom. Wiele kosmetyków do depilacji oraz do zastosowania po depilacji znajdziesz na stronie epilaxpolska.pl. Przez najbliższe 24 godziny należy unikać wizyt w solarium i opalania się, ponieważ skóra jest podrażniona i najpierw musi się uspokoić. Unikaj również dezodorantów na ten czas, jeśli depilowałaś pachy. Po trzech dniach zalecany jest delikatny peeling, który zmniejsza ryzyko wrastania włosków.