Używane schodołazy osobowe – alternatywa dla ogromnych wydatków

Używane schodołazy kroczące, jak i używane schodołazy gąsienicowe to cenna alternatywa dla nowych urządzeń, które — ze względu na swoją cenę — dla wielu pacjentów lub osób się nimi opiekujących są po prostu nieosiągalne. Wybierając schodołazy dla niepełnosprawnych, trzeba jednak zawsze zwracać uwagę na jakość tego sprzętu i jego żywotność. 

Schodołazy gąsienicowe i schodołazy kroczące — dla kogo?

Używane schodołazy osobowe to rozwiązanie bezcenne dla wielu osób o ograniczonej mobilności. Przede wszystkim pozwalają one na efektywne pokonywanie schodów. Schodołaz kroczący czy też schodołazy używane gąsienicowe świetnie sprawdzają się w przypadku obiektów nieprzystosowanych do osób z niepełnosprawnościami. Często jest tak, że sam blok, w którym mieszka taka osoba utrudnia poruszanie się na wózku inwalidzkim. O ile w budynkach użyteczności publicznej sytuacja zmienia się coraz bardziej dynamicznie, o tyle w budownictwie mieszkalnym zmiany zachodzą wolniej. W jednym i drugim przypadku niestety jednak nie brakuje barier dla osób na wózkach inwalidzkich.

 używany schodołaz gąsienicowy

Używane schodołazy dla niepełnosprawnych pozwalają te bariery pokonywać. Sprawiają przede wszystkim, że wózek inwalidzki może się bez problemu poruszać na schodach, co natychmiast poprawia komfort codziennego poruszania się osób niepełnosprawnych.

Używane schodołazy osobowe — wybieraj świadomie

Niestety schodołazy osobowe to urządzenia drogie, których koszt to często kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wiele osób nie jest w stanie pozwolić sobie na tak kosztowny zakup. Jednocześnie schodołaz jest absolutnie niezbędny w sytuacji, kiedy codziennie trzeba pokonywać odcinek ze schodami. Rozwiązaniem są używane schodołazy osobowe zarówno gąsienicowe, jak i kroczące. Schodołazy używane są czasami nawet kilka razy tańsze od nowych wersji, a po przejściu odpowiedniej konserwacji i serwisu są w stanie bardzo długo działać bez żadnych problemów. Decydując się jednak na schodołaz używany, warto postawić na zakup od sprawdzonego producenta, który zagwarantuje ci, że sprzęt za kilka tysięcy złotych jest sprawny i posłuży ci odpowiednio długo. Z pewnością nie warto takiego sprzętu kupować w nieznany miejscach, od anonimowych sprzedawców. Schodołazy gąsienicowe używane, jak i wersje kroczące to bardzo specyficzne urządzenia i ich ewentualną konserwację czy naprawę, ale także ocenę stanu musi przeprowadzać ekspert. Z bardzo dużym dystansem trzeba podchodzić do wyjątkowych promocji, ponieważ ten sprzęt jest z założenia drogi, więc nawet jego używane wersje mają swoją cenę.