Wszyscy właściciele kotów powinni przeczytać ten artykuł!

Posiadanie kota może być satysfakcjonującym doświadczeniem.

Są inteligentnymi, wspaniałymi zwierzętami, które nie wymagają dużo pracy, jeśli chodzi o posiadanie zwierząt domowych. Jednak nadal wymagają uwagi i opieki, aby zachować zdrowie i satysfakcję. Oto kilka wskazówek dotyczących pielęgnacji kota, które pomogą Ci z tym wspaniałym zwierzakiem.Jeśli Twój kot nagle przestaje jeść bez wyraźnego powodu, spróbuj kuszących smakołyków, takich jak makrela, tuńczyk lub krem ​​z rosołu w niewielkich ilościach. Nie są to karmy pełnoporcjowe i nie należy ich podawać długotrwale, ale są niezwykle smaczne dla kotów. Wybredny kot może znowu zacząć jeść i dalej jeść, gdy otrzyma jeden z tych smakołyków.Jeśli Twój kot się starzeje, możesz zwiększyć jego komfort kładąc jego legowisko na ogrzewanej płytce. Użyj płytek z terakoty, aby złagodzić bóle i bóle twojego kota; włóż do piekarnika na małym ogniu – około 200 stopni – na 15 minut. Umieść go w starszym ręczniku i umieść pod łóżkiem kota. Jeśli chcesz, zmień to od czasu do czasu, aby ciepło trwało.Zrób darmową zabawkę dla swojego kota, umieszczając trochę suchego ryżu lub kilka suchej fasoli w pustej butelce po pigułkach. Zamknij pokrywę i przeturlaj grzechotkę po podłodze. Większość kotów nie może oprzeć się dźwiękowi i ruchowi. Możesz również zawiązać sznurek wokół szyjki butelki, aby zrobić zabawkę do ciągnięcia lub dyndącą zabawkę.Unikaj snu kota miotającego się po domu w nocy. Kiedy po raz pierwszy dostaniesz kociaka, wyrób sobie nawyk kładzenia go spać w wygodnej klatce z ładnym posłaniem, kuwetą, jedzeniem i wodą na noc. Jeśli zaczniesz tak wcześnie, Twój kot doceni posiadanie własnego, bezpiecznego, przytulnego pokoju.Jeśli twój kot źle się zachowuje, możesz wpłynąć na jego zachowanie w bezpieczny i humanitarny sposób, używając wody. Napełnij mały pistolet na wodę lub butelkę z rozpylaczem czystą wodą. Wszyscy właściciele kotów powinni przeczytać ten artykuł!

Jeśli złapiesz kota, który źle się zachowuje, daj kotu kilka lekkich strumieni wody, a wkrótce nauczy się przestać robić niechciane zachowania.Nigdy nie pozbawiaj kota pazurów.

Wiele osób błędnie rozumie usuwanie pazurów, myśląc, że jest to proste usunięcie kociego paznokcia. To nie jest prawda. W rzeczywistości lekarz weterynarii musi usunąć górny knykcie wraz z pazurem podczas zabiegu. Może to powodować ból stawów w późniejszym życiu i wiele problemów z zachowaniem, takich jak gryzienie. Istnieje wiele alternatyw, od drapaków po przyklejane nakładki na pazury, które mogą chronić twoje rzeczy przed pazurami kota bez uciekania się do tak surowego rozwiązania chirurgicznego.Upewnij się, że Twój kot jest odpowiednio nawodniony. Podobnie jak ludzie, koty muszą pić dużo wody. Jeśli nie dostaną wystarczającej ilości wody, mogą się odwodnić, rozwinąć różne problemy zdrowotne lub umrzeć. Upewnij się, że zawsze mają miskę świeżej i czystej wody. Sama miska również musi być codziennie czyszczona i uzupełniana. Powinieneś także trzymać tę miskę w jednym miejscu.Jeśli twój kot zdejmie wszystkie ozdoby z choinki, nie walcz z tym. Zacznij zbierać atrakcyjne zabawki dla kotów i niezniszczalne ozdoby, aby ozdobić choinkę w przyszłym roku. Pamiętaj, aby nie dekorować potencjalnie niebezpiecznymi przedmiotami, takimi jak blichtr i girlandy. Świecidełko może spowodować zadławienie się kotów, a girlandy mogą spowodować uduszenie.Po przeczytaniu tego artykułu masz teraz wyobrażenie, czego potrzebuje Twój kot, aby pozostać szczęśliwym kotem. Po prostu zastosuj wskazówki zawarte w tym artykule w swojej codziennej praktyce, a odkryjesz, że opieka nad kotem jest jeszcze łatwiejsza. Dzięki temu będziesz mieć jeszcze więcej czasu, aby cieszyć się swoim kotem.