Profesjonalna pomoc prawna

Małżeństwo, które decyduje się na rozwód, często może nie dojść do porozumienia, jeżeli chodzi o podział majątku czy też ustanowienie opieki nad dziećmi.

Wówczas spór rozstrzyga sąd, małżonkowie często korzystają z pomocy prawników. Skorzystanie z doświadczenia adwokata może być bardzo dużo pomocą, będzie on wiedział, jakie dokumenty należy zebrać, jak postępować na poszczególnych etapach sprawy rozwodowej, aby rozstrzygnąć ją najkorzystniej dla klienta.

Profesjonalna pomoc prawna

Porady prawne w sprawach rozwodowych

Skomplikowane sprawy rozwodowe mogą trwać miesiącami, zatem warto korzystając z pomocy prawnika skrócić czas sprawy o rozwód. Z pewnością w niektórych sytuacjach można dojść do porozumienia nie wchodząc na drogę sądową. W tym przypadku małżeństwo może uzgodnić podział majątku, opiekę nad dziećmi, w czym może pomoc znajomość obowiązującego prawa. W przypadku sprawy sądowej często nie można dojść do porozumienia w sprawie alimentów, podziału majątku, należy zatem często wynająć biegłego, który oceni majątek, jego wartość, są to sprawy, które z pewnością ułatwi doświadczony prawnik. Wedle polskiego prawa, aby doszło do rozwodu należy udowodnić, iż nastąpił rozpad pożycia małżeńskiego, sąd wówczas przeprowadzi postępowanie rozwodowe. Pomoc prawnika w przypadku zgromadzenia dowodów może być nieoceniona, dzięki temu możemy znacznie zwiększyć nasze szanse na wygraną w sądzie. Prawnik pomoże na, przygotować odpowiednie argumenty, może także wytłumaczyć nam, w jaki sposób zachowywać się w sądzie podczas rozprawy.

Oczywiście pomoc prawna może dotyczyć różnych aspektów prawa cywilnego, w tym podziału majątku, spraw związanych z testamentem. Niekiedy osoby, które nie zostały ujęte w testamencie, chcą go podważyć, wówczas prawnik może nam wytłumaczyć, w jaki sposób możemy tego dokonać, jakie mamy szanse, jeżeli chodzi o uzyskanie części majątku po zmarłym. Dodatkowo pomoc prawna może dotyczyć także odszkodowań, wezwania do zapłaty, różnego rodzaju kary, które mogą nałożyć na nas jednostki administracyjne czy urząd skarbowy. Pomoc prawna może pozwolić na wyjaśnienie wielu aspektów związanych z zadłużeniem, spłatą kredytów.

Jeżeli poszukujemy prawnika w Białymstoku, profesjonalnej pomocy prawnej może udzielić nam adwokat Magdalena Bielonko-Kierasińska, która specjalizuje się w sprawach cywilnych, w sprawach karnych, wykroczeń, jest także znawcą prawa administracyjnego oraz gospodarczego. Dzięki pomocy prawnej możemy uzyskać profesjonalną pomoc wielu przypadkach.