Wysokie ceny ubezpieczeń dla młodych kierowców

Na dzień dzisiejszy bardzo wiele osób od razu po skończeniu 18 lat decyduje się na zrobienie prawa jazdy.

Bez wątpienia jest to bardzo dobra decyzja, ponieważ życie z samochodem jest po prostu łatwiejsze. W każdej chwili w zasadzie można dostać się w szybki sposób z jednego punktu do drugiego. Jednak z drugiej strony wiąże się to również ze sporymi wydatkami. Jednym z nich jest zakup ubezpieczenia dla naszego pojazdu – w naszym kraju jest ono obowiązkowe. Ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy? Niestety w przypadku kierowców, którzy dopiero odebrali swoje prawo jazdy koszty są ogromne i czasami przekraczają nawet kilka tysięcy złotych.

Jak wyliczane jest ubezpieczenie?

Jednak nie jest to żadna tragedia, gdyż można sprawić, że będzie ono niższe. W tym celu jeszcze przed jego wykupieniem warto zorientować się dokładnie jakie czynniki brane są pod uwagę przy wycenie. Chodzi tutaj przede wszystkim o markę samochodu i pojemność – chodzi tutaj o to, że im mniej „bogata” marka tym ubezpieczenie będzie tańsze. Dokładnie tak samo jest z pojemnością silnika. W przypadku, gdy zdecydujemy się na pojazd z większą pojemnością to niestety powinniśmy liczyć się z tym, że ubezpieczenie będzie bardzo drogie. Znaczenie ma także rodzaj paliwa, gdyż przynajmniej w teorii najtańsze ubezpieczenie otrzymamy wtedy, gdy zakupimy pojazd elektryczny, a najdroższe z kolei wtedy, gdy będzie to samochód zasilany benzyną z gazem.
Wysokie ceny ubezpieczeń dla młodych kierowców

Zwracajmy uwagę na wiek pojazdu

Co więcej w kontekście ceny ubezpieczenia wiek auta także ma znaczenie – jak się okazuje najlepiej kupować auta młodsze, gdyż wraz z ich wiekiem cena ubezpieczenia wzrasta. Warto, jednak pamiętać, że auto nie powinno mieć mniej niż 4 lata, ponieważ w tym okresie cena OC będzie bardzo wysoka. Na koniec powiedzmy sobie jeszcze o tym, że w przypadku niektórych ubezpieczycieli kolor również ma znaczenie – według statystyk najmniej bezpiecznymi kierowcami są posiadacze pojazdów w kolorze czerwonym, jednak nie jest to oczywiście żadna reguła.