Apple – smartfon nowy czy używany

Wybór nowego smartfona powinien być poprzedzony solidnym rozeznaniem na rynku.

Do wyboru mamy mnóstwo marek i modeli. Telefony różnią się między sobą nie tylko ceną, ale i parametrami technicznymi, wielkością czy wyglądem. Każdy z nas zwraca uwagę na coś innego i niekiedy drobny szczegół może zaważyć czy wybierzemy lub też odrzucimy konkretny model. Wiele osób wybiera firmę Apple jako idealną do swoich potrzeb, ale niekiedy zastanawiamy się, czy lepszym wyborem będzie kupienie telefonu nowego czy używanego. Wówczas musimy rozważyć plusy i minusy każdego z tych rozwiązań. Jeżeli zależy nam na tym aby kupić telefon w niskiej cenie to jest to trafny argument aby rozważyć kupno telefonu używanego, bowiem nowego Iphone ciężko znaleźć w niskiej cenie. Zazwyczaj jest to stary model, ale wtedy musimy zastanowić się czy parametry jakie posiada są dla nas odpowiednie i wystarczające. Jeżeli tak,lepiej rzeczywiście skłonić się ku modelowi używanemu. Najlepiej jednak, jeżeli urządzenie posiada jeszcze aktualną gwarancję w razie usterek. Jeżeli jednak mamy wystarczające zaplecze finansowe aby kupić nowy telefon Apple, jest to na pewno lepsze rozwiązanie, ponieważ mamy pewność, że nie posiada ukrytej wady, o której ktoś nam celowo nie powiedział.

Apple – smartfon nowy czy używany

Apple – gdzie kupić?

Jeżeli zdecydowaliśmy się na telefon używany, możemy spróbować znaleźć interesujący nas model w komisach bądź zakupić bezpośrednio od jego właściciela. Prywatne osoby często dodają ogłoszenia o sprzedaży w grupach tematycznych w mediach społecznościowych bądź na stronach internetowych typu Gumtree, olx, itp. Przed kupnem telefonu należy wypytać o wszystkie szczegóły z nim związane, a jeżeli tylko jest taka możliwość, najlepiej sprawdzić go osobiście i upewnić się, że nie jest uszkodzony. Jeśli wybieramy telefon nowy, mamy wiele miejsc, w których możemy dokonać zakupu. Są to np. strony internetowe sklepów. Również w sklepach stacjonarnych można nabyć telefon co wiąże się z dodatkowymi korzyściami – możemy namacalnie przekonać się czy dany model Apple rzeczywiście jest dla nas wygodny i odpowiedni.

Jeżeli jestesmy zdecydowani na zakup telefonu Apple przez Internet.powinniśmy korzystać z usług sprawdzonych sklepów, by uniknąć ewentualnych problemów – tutaj przykładowy sklep z produktami Apple: Apple Warszawa , który jest warty uwagi.