Czym jest zdolność kredytowa?

Osoby prywatne, ale również firmy, które ubiegają się o kredyt powinny wiedzieć czym jest zdolność kredytowa, którą będą brały pod uwagę bańki przy udzieleniu nam pożyczki lub też kredytu.

Zwłaszcza w przypadku dużych kredytów banki będą szczegółowo sprawdzały sytuację finansową klienta, dlatego warto przygotować się, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu.

Czym jest zdolność kredytowa?

Jak zwiększyć zdolność kredytową przed złożeniem wniosku?

Niezależnie od tego o jaki kredyt będziemy się ubiegali bank będzie sprawdzał naszą zdolność kredytową. Wpływ będzie miała pensja, dochód jak również stałe wydatki, ilość osób na utrzymaniu. Bank będzie oceniał możliwości co do wpłat comiesięcznego zobowiązania. Wydłużenie okresu spłaty spowoduje zmniejszenie rat, dzięki temu będziemy mogli uzyskać większe szanse na pozyskanie kredytu. Możemy skonsultować się z doradcą kredytowym, który podpowie nam w jaki sposób zwiększyć naszą zdolność kredytową. W tym przypadku dobrym pomysłem może być spłacenie mniejszych rat czy też kredytów, w przypadku jeżeli mamy wiele zobowiązań może być to także konsolidacyjny. Będzie to istotne zwłaszcza jeżeli ubiegamy się o kredyt hipoteczny, który będzie opiewał na wysoką kwotę, dlatego warto zadbać o zdolność kredytową.

W przypadku kredytów hipotecznych możemy zwiększyć wkład własny, który będzie miał duży wpływ na przyznanie kredytu jak również na całkowity koszt. Możemy przykładowo określić 25 czy 30% przy wymaganych minimum 20% wkładu własnego. Innym pomysłem może być zrezygnowanie z kart kredytowych czy też kredytu odnawialnego w naszym banku. Możemy przeanalizować nasze stałe wydatki, przykładowo sprawdzić czy możemy znaleźć niższy abonament telefoniczny, w niektórych przypadkach może być to rezygnacja z abonamentu telewizji kablowej, pozornie małe kwoty mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na naszą zdolność kredytową.

Wiele przydatnych informacji na temat zdolności kredytowej, możemy uzyskać od doradcy finansowego. Na stronie internetowej http://1ekspert.pl możemy zapoznać się ze szczegółami współpracy. Doradca będzie wiedział w jaki sposób przygotować klienta do złożenia wniosku oraz zebrać wszystkie dokumenty. Analiza sytuacji finansowej może przynieść pomysł na zwiększenie naszych szans na otrzymanie kredytu.