Dzieci i młodzież nie czytają-dlaczego tak się dzieje?

Dawno temu ktoś powiedział, że Internet nas zniewoli i tak się dzisiaj dzieje. Wiele osób młodych umie obsługiwać telefony, tablety, a nawet komputery. Niestety, jeśli damy im zwykłą książkę to nie za bardzo wiedzą jak się za to wszystko zabrać.

Takie są niestety realia dzisiaj i trzeba mieć tego świadomość, że ludzie idą ze wszystkim na łatwiznę. To ma swoje wady i zalety, ale w przypadku dzieci jest z tym coraz gorzej. Gdyby się tak zastanowić nad tym, dlaczego dzieci nie czytają to, co trzeba zrobić? Na pewno cofnąć się do pierwszego roczku u dziecka albo nawet wcześniej. Co my tam widzimy? Nas, którzy na nic nie mają czasu, dlatego nie czytamy naszym dzieciom. To tak samo jak przygotowujemy dziecku przetwarzane posiłki, ale później wymagamy żeby jadło surówki i to, co zdrowe. My uczymy tego wszystkiego dziecko i jeśli o to nie zadbaliśmy to będzie to tylko i wyłącznie nasz problem. Nie dziwmy się, zatem że w przyszłości nasze dziecko nie czyta, bo my mu tej drogi nie pokazaliśmy. Nie jest łatwo później dziecko przestawić na to, bo nagle się okazuje, że dzieci naszych znajomych bez książki nie pójdą spać. Nasze dzieci po obejrzało sto bajek na telefonie i jest zadowolone.

Dzieci naśladują rodziców

Rodzicom czasami trudno zrozumieć, że później, kiedy dziecko już umie czytać ma pięć, sześć czy siedem lat to naśladuje swoich rodziców, a co my robimy? Siedzimy cały dzień na telefonie i odpisujemy nie wiadomo, na co bo przecież to naprawdę nie może nam tak dużo czasu zajmować. Internet czy portale społecznościowe to nasze życie? Niestety uczymy w ten sposób swoje dzieci o tym, co mają w przyszłości robić i mamy sto procent gwaranci, że będą robiły dokładnie to samo, co my. Bardzo dużo przydatnych tematów o rodzinie można będzie znaleźć na blogu dla tatusiów https://zbygniew.pl/rodzina/. Warto tutaj zajrzeć i zobaczyć, co czyha na nas i nasze dzieci. Może to rozjaśnij nam trochę ten temat, ale i będziemy o wiele lepiej postrzegać ten nasz cały świat, który nas, na co dzień otacza.