Historia wykorzystanie marihuany w medycynie

Marihuana wykorzystywana jest w różnych celach od tysięcy lat, była przykładowo składnikiem świętych olejków, często używana do różnego rodzaju obrzędów religijnych.

Już starożytni zauważyli medyczne właściwości marihuany, w starożytnym Egipcie używano jej do leczenia jaskry oraz różnego rodzaju stanów zapalnych. W starożytnych Chinach również używano jej jako leku, Chińczycy zidentyfikowali ponad 100 różnych zastosowań marihuany. Często stosowana była również jako środek znieczulający, dodawaną ją przykładowo do mleka czy też innych ziół w celu leczenia gorączki czy też poprawy jakości snu.

Historia wykorzystanie marihuany w medycynie

Legalizacja marihuany medycznej

Obecnie w niektórych stanach USA legalna jest marihuana na użytek medyczny, w zależności od stanu możemy korzystać z niej także w celach rekreacyjnych. Oczywiście obecnie prowadzi się wiele badań nad różnego rodzaju zastosowaniami marihuany w medycynie. Zauważono iż bardzo dobrze działa w przypadku bólu przewlekłego, w tym przypadku działa kojąco na bóle stawów. Naturalnie coraz częściej wykorzystywana jest w przypadku chorób takich jak Parkinson oraz Alzheimer, dzięki temu wielu seniorów może znosić te choroby dużo lepiej.

W Europie coraz więcej krajów zezwala na sprzedaż marihuany w celach medycznych, przykładowo w Czechach na takie schorzenia jak jaskra możemy zakupić marihuana na receptę. Obecnie czeskie prawo pozwala także na uprawę pięciu roślin na własny użytek. Oczywiście należy stworzyć odpowiednie warunki do uprawy, trzeba zadbać oczywiście o światło, często w pomieszczeniach nie mamy dostępu do zbyt dobrego światła słonecznego. Dlatego też wykorzystuje się różnego rodzaju oświetlenie sztuczne, lampy które pozwalają na szybsze uzyskanie wyników z hodowli. Oczywiście należy zwrócić uwagę także aby przestrzeń w której wyprawiamy była wentylowana, powinna być tam dobra wymiana powietrza. Dodatkowo powinniśmy zwrócić także uwagę na odpowiednią wilgotność.

Obecnie w wielu sklepach możemy zakupić sprzęt do uprawy marihuany, może być to także zakup w sklepie ogrodniczym, będziemy potrzebowali oczywiście odpowiedniej gleby, możemy korzystać także z różnego rodzaju nawozów. Oczywiście powinniśmy pamiętać iż powinno być to gleba przeznaczona do tego rodzaju upraw, dodatkowo nawożenie z pewnością poprawi jakość plonów.