Jakie działanie ma turbosprężarka

Turbosprężarka to ważny element wyposażenia i konieczność utrzymania silnika w ruchu.

Dlatego właściciele aut muszą wydawać duże pieniądze na zakup nowego sprzętu po wystąpieniu awarii. Dobrą wiadomością jest to, że nowa turbosprężarka w wielu sytuacjach nie jest konieczna, możemy poddać procesowi regeneracji istniejące urządzenie po znacznie niższych kosztach. Zużytą lub uszkodzoną turbosprężarkę można w większości przypadków naprawić nawet o 75% taniej niż wynosi zakup nowej. Może to nawet wydłużyć cykle życia w porównaniu z nowymi komponentami od producenta.

Jakie działanie ma turbosprężarka

Usługi serwisowe turbosprężarek

Ponieważ producenci pojazdów badają sposoby poprawy mocy z mniejszych i lżejszych silników przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa i emisji, technologia turbosprężarek jest centralną częścią rozwoju technicznego. Chociaż ulepszenia w zakresie trwałości materiałów i konstrukcji produkcyjnych niewątpliwie pomogły zwiększyć niezawodność turbosprężarek, inne czynniki są ogólnie odpowiedzialne za ich awarię, takie jak zanieczyszczenie resztkami oleju, niewystarczające smarowanie, zanieczyszczenia w układzie wydechowym i dolotowym oraz długotrwałe ekstremalne obciążenie.

Opierając się na zasadzie wymuszonego doładowania, turbosprężarka ma na celu zwiększenie dopływu powietrza do silnika. Nadmierna prędkość turbosprężarki ma miejsce, gdy turbosprężarka obraca się z prędkością większą niż jej granice operacyjne i poza bezpiecznymi parametrami, co ostatecznie powoduje jej awarię, uszkadzając koła i łożyska turbiny lub sprężarki. Wycieki, pęknięcia lub uszkodzone uszczelki między sprężarką a silnikiem mogą uszkodzić turbosprężarkę, powodując, że będzie ona działać poza zamierzonymi limitami, aby zapewnić wymagane ciśnienie.

Turbosprężarki są zaprojektowane tak, aby radzić sobie z wysokimi temperaturami spalin, wynoszącymi około 800°C, więc nadmierna temperatura spalin poza ten punkt może również uszkodzić turbiny. Możemy turbosprężarkę naprawić lub poddać procesowi regeneracji, a zajmie się tym firma ze strony https://turboservice.pl. Regeneracja turbosprężarki ma wiele zalet, między innymi znacznie niższe koszty niż zakup nowego komponentu.