Korzyści z wymiany tradycyjnego oświetlenia na diody LED

Coraz ważniejsze staje się, aby firmy stały się przyjazne dla środowiska. Klienci coraz częściej szukają opcji przyjaznych dla środowiska, a korzystanie z przyjaznego dla środowiska źródła światła może pomóc firmom zmniejszyć zużycie energii, a także przyciągnąć społecznie świadomą bazę konsumentów.

Korzyści dla środowiska wynikające z oświetlenia LED obejmują także proces produkcji. Wiele tradycyjnych źródeł światła, takich jak oświetlenie fluorescencyjne i lampy rtęciowe, wykorzystuje rtęć jako część swojej wewnętrznej konstrukcji. Z tego powodu, gdy osiągną koniec swojej żywotności, wymagają specjalnego postępowania. Nie musisz się martwić żadnym z takich problemów ze światłami LED. Tradycyjne źródła światła nie lubią zimna. Kiedy temperatura spada, źródła światła, zwłaszcza świetlówki, wymagają do uruchomienia wyższego napięcia, a natężenie ich światła maleje. Z drugiej strony światła LED działają lepiej w niskich temperaturach. Właśnie dlatego światła LED są lepszym wyborem do oświetlenia potrzebnego w zamrażarkach, szafkach na mięso, chłodniach lub witrynach chłodniczych. Ich zdolność do tak wydajnego działania w chłodzie czyni je również idealnym wyborem do oświetlenia na parkingach, świateł używanych do oświetlania obwodów budynków i świateł stosowanych w oznakowaniu zewnętrznym. Jeśli kiedykolwiek próbowałeś wymienić żarówkę zaraz po jej zgaśnięciu, wiesz, jak rozgrzewają się, gdy są w użyciu.

Wiele tradycyjnych źródeł światła przekazuje ponad 90 procent energii zużywanej na ogrzewanie, przeznaczając jedynie 10 procent energii na faktyczną produkcję światła.

Dzięki temu moduł led idealnie nadaje się do oświetlania dzieł sztuki, które z czasem ulegają degradacji lub rozpadowi pod wpływem promieniowania UV i nadmiernego ciepła. Diody LED prawie nie emitują ciepła, a większość emitowanego przez nie światła mieści się w zakresie widzialnym. Ta funkcja jest jednym z powodów, dla których eksperci medyczni patrzą na diody LED jako możliwe rozwiązanie dla sezonowego zaburzenia afektywnego (SAD), które dotyka wiele osób w ciemniejszych miesiącach roku.