Nóżki, uchwyty, podkładki i inne akcesoria do mebli

Regulowane nóżki mogą podnieść lub obniżyć wysokość siedziska sof czy pomóc dopasować wysokość szafek kuchennych lub komody.

Możesz dopasować w ten sposób wysokość mebli do swoich potrzeb, meble będą bardziej funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Nóżki do mebli są dostępne z metalu lub drewna, znajdziesz je w wykończeniu czarnym, białym, złotym, srebrnym, naturalnym, dzięki czemu łatwo dobierzesz odpowiednie nogi do każdego mebla.

Nóżki, uchwyty, podkładki i inne akcesoria do mebli

Akcesoria przydatne do projektu mebli

Prostota montażu to zdecydowanie duży atut wymiany nóżek meblowych. Nie wymagają użycia specjalistycznych narzędzi ani umiejętności, więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem. W przypadku wymiany nóżek w meblach możemy zyskać ogromne możliwości aranżacyjne, dzięki którym z łatwością można manewrować ustawieniem nóg i dopasować je do blatów czy komód, a także do indywidualnych potrzeb i wymagań. W tym przypadku warto wspomnieć o regulowanych nóżkach, które pozwalają odpowiednio wypoziomować mebel i decydować o jego wysokości.

Istotną kwestią jest fakt, że nie każdy blat posiada fabryczne otwory na nogi stołu, dlatego w niektórych przypadkach warto zastosować płyty montażowe. Możemy obecnie wybierać spośród wielu modeli, materiałów, wymiarów i kształtów nóżek meblowych, zatem każdy może je dobrać odpowiednio do swoich potrzeb i wielkości mebla. Za pomocą wymiany nóżek na nowe możemy uzyskać całkiem nowy wygląd mebla, odświeżyć jego stylistykę, dopasować do wystroju wnętrza, jak również poprawić jego funkcjonalność.

Pod nóżki mebli warto zastosować podkładki, mogą one być filcowe czy z tworzywa, przyklejane lub przybijane za pomocą gwoździa. Podkładki pomogą ochronić podłogi przed zarysowaniem podczas przesuwania krzesła czy stołu. Na stronie wnsp.pl znajdziesz wiele akcesoriów do mebli, jak uchwyty, wieszaki, nóżki do mebli, nogi do stołów, elementy złączne, podpórki do półek i wiele innych. Możemy w ten sposób zaprojektować i wykonać nowe meble, czy dokonać modyfikacji w posiadanych meblach, zmienić je na bardziej funkcjonalne i nowoczesne.