Jak estetycznie wykończyć podłogi i ściany z kafelków

Uzupełnij swój projekt kafelkowy profesjonalnym wykończeniem okien, drzwi i innych narożników zewnętrznych dzięki szerokiej ofercie listew metalowych i PCV dostępnych w sprzedaży.

Listwy te starannie zakrywają nieszkliwione krawędzie płytek i częściowo wyłożone kafelkami ściany czy podłogi. Metalowe wykończenia nadają stylowe wykończenie krawędziom płytek i pasują do innych metalowych wykończeń w pomieszczeniu, takich jak baterie prysznicowe i uchwyty. Zasadniczo zaokrąglone krawędzie dają tradycyjny efekt, podczas gdy proste krawędzie wyglądają bardziej współcześnie. Listwy i profile wykończeniowe ze stali nierdzewnej nadają się również do schodów jako wąska ochrona krawędzi dla płytek i systemów pokrycia. Profil wykończeniowy chroni zewnętrzne narożniki kafelkowych powierzchni ścian przed uszkodzeniem. Zakres dostępnych rozmiarów i wykończeń pozwala na dopasowanie profilu do szerokiej gamy kolorów płytek i fug lub daje wiele możliwości projektowania dzięki zastosowaniu kontrastowych kolorów. Inne zastosowania obejmują pokrycia na krawędziach ścian i podłóg i przejścia dla różnych pokryć takich jak wykładziny dywanowe, kamień naturalny lub drewno na podłodze. Oprócz efektu dekoracyjnego płytki są chronione przed uszkodzeniami powodowanymi przez naprężenia mechaniczne wzdłuż krawędzi. Zintegrowany łącznik złącza tworzy z płytką określoną wnękę złącza.

Profil wykończeniowy z widoczną powierzchnią do dekoracyjnego łączenia fug w pokryciach kafelkowych, nie tylko spełnia wymagania funkcjonalne, ale także spełnia wysokie wymagania estetyczne salonów, lobby, galerii lub stoisk targowych. Jest również idealny do wykańczania obwodu powierzchni kafelkowych lub do przejścia do różnego rodzaju pokryć, przykładowo od płytki do dywanu lub parkietu. Chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi i różnicami wysokości wokół krawędzi płytek. Więcej na stronie https://czestochowanews.pl/20200104267370/jak-wykonczyc-plytki-na-tarasie-i-balkonie. Listwy mogą być również stosowane jako profile wykończeniowe do narożników ścian. W sprzedaży dostępne są również pasujące elementy prefabrykowane, aby stworzyć proste i eleganckie połączenie profili z narożnikami.