Odnowiony parkiet ozdobą domu

Drewniana podłoga z czasem może ulec porywaniu niezależnie czy mamy parkiet, podłogę z litych desek, cz też podłogę z mozaiki. Wygląda to nieatrakcyjnie, dodatkowo lakier z biegiem lat przestaje wyglądać tak jak kiedyś, warto zamówić wówczas usługę cyklinowania.

Ze szczegółami oferty można zapoznać się na stronie: http://www.makowiecki-stolarstwo.pl/cyklinowanie-parkietu/. Fachowiec który sprawdzi stan naszej podłogi będzie widział, w jaki sposób przeprowadzić renowację podłogi. Oczywiście będzie to starcie wierzchniej nawierzchni lakieru i parkietu. Następnie zostaną położone nowe warstwy lakieru. Oczywiście warto sprawdzić stan parkietu przed ponownym lakierowaniem, zwłaszcza, kiedy podłoga jest stara. Razem z odnowieniem parkietu często wymienia się także listwy przypodłogowe. Można je oczywiście cyklinować, jednak jeżeli posiadają zaokrąglony kształt. Nowa podłoga nada blasku, i sprawi ze dom będzie wyglądał świeżo. Cyklinowanie warto wykonać raz na 10 lat, lub też z czasem kiedy podłoga nie będzie wyglądała dobrze. Czasem można wykonać cyklinowanie jednego piętra naszego domu, jeżeli z niego mniej korzystamy. Można przykładowo wycyklinować pomieszczenia z których korzystamy najczęściej takie jak kuchnia czy przedpokój. Jeżeli szukamy pomysłu na podłogi w naszym domu, bardzo dobrym pomysłem mogą okazać się parkiety. Parkiet jest grubszy od powszechnie stosowanych podług, poza tym jest bardziej wytrzymały, deska barlinecka, oprócz tego, że jest droższa od parkietu, potrafi wstać. Parkiet jest pod tym względem bardziej spójny.

Zarysowana deska będzie szybciej nabierała wody niż parkiet. W przypadku parkietu, możliwe jest cyklinowanie, dzięki czemu można podłodze nadać pierwotną świetność. Polega to na starciu warstwy kleju i drewna i polakierowaniu. Będzie to już o wiele mniejszy wydatek niż układanie, całej podłogi od początku. Parkiet układany jest na klej, w nowo postawionym budynku warto wyrównać posadzkę tak, aby poszło mniej kleju. W blokach zwłaszcza starszych podłoga może być krzywa, może okazać się potrzebna specjalna wylewka, która pozwoli na wypoziomowanie powierzchni podłogi. Dzięki temu nasza podłoga będzie równa i pod dobrym kątem zgrywała się ze ścianami, oczywiście pamiętajmy, że podłogi drewniane trzeba na końcu polakierować.