Osiągnij sukces ogrodniczy dzięki tym przydatnym wskazówkom

Zaczynasz swój własny ekologiczny ogród po raz pierwszy? Jeśli tak, prawdopodobnie nawet nie wiesz, od czego zacząć.

Nie jest tajemnicą, że wyhodowanie własnych organicznych roślin po raz pierwszy może być nieco przytłaczające. Poniżej znajduje się kilka wskazówek, które mogą sprawić, że uprawa własnego ogrodu ekologicznego będzie nieco płynniejsza.Świetną wskazówką ogrodniczą jest podlewanie ogrodu w nocy. Gwarantuje to, że ciepło słoneczne nie powoduje parowania wody, co pozwala na maksymalne wchłanianie. Pomoże to Twoim roślinom uzyskać odpowiednią ilość wody, której potrzebują do wzrostu.Jeśli chcesz mieć bardziej produktywny ogród, przedłuż sezon wegetacyjny do jesieni, stosując osłony rzędów. Osłony rzędów zatrzymują ciepło, szron na zewnątrz, a także chronią przed wtargnięciem jeleni. Rośliny pod osłonami rzędów powinny być jednak w pewnym stopniu odporne na zimno, dlatego najlepiej wybierać warzywa i warzywa korzeniowe.Przy usuwaniu i przesadzaniu bylin ważne jest również uzupełnienie gleby. Jeśli usuniesz dużą liczbę bylin, a następnie przesadzisz je bez dodawania dodatkowego kompostu i gleby, grządka będzie niższa, zmniejszając drenaż i cyrkulację powietrza. Ponadto kompost zastąpi składniki odżywcze, które zostały zużyte przez poprzednie sezony wegetacyjne.Aby wyhodować niesamowitą uprawę pomidorów, upewnij się, że obszar sadzenia ma dużo światła i dużo miejsca wokół każdej rośliny pomidora. Rośliny pomidorów są głodne słońca! Naprawdę chcą mieć co najmniej dziesięć godzin słońca każdego dnia, a dodatkowa przestrzeń między roślinami pomaga zmaksymalizować soczystość każdego pomidora.Jeśli nie chcesz narażać swojej rodziny na działanie szkodliwych pestycydów w swoim ogrodzie, rozważ użycie ekologicznych pestycydów. Pestycydy organiczne nie zawierają szkodliwych chemikaliów powszechnie występujących w zwykłych pestycydach. Pachnące zioła, takie jak rozmaryn, bazylia i mięta, są często nielubiane przez szkodniki i są dobrym wyborem do sadzenia w ogrodzie, aby odeprzeć szkodniki.Jeśli nie możesz uzyskać ściółki dla swojej gleby, użyj mokrych gazet. Osiągnij sukces ogrodniczy dzięki tym przydatnym wskazówkom

Wilgotne gazety u podstawy roślin pomogą utrzymać wilgoć w ziemi i ochronią system korzeniowy roślin przed ciepłem i światłem słonecznym.

Gazeta jest biodegradowalna, więc w końcu ulegnie degradacji i faktycznie doda do gleby więcej składników odżywczych.Postaw płot wokół swojego ogrodu. Odstrasza psy, dzieci i wiele innych stworzeń, które mogą próbować zaatakować twoją przestrzeń. Jeśli w Twoim miejscu zamieszkania są susły, możesz również spróbować użyć podniesionych łóżek w swoim ogrodzie z przesłoniętym dnem. Dodatkowy wysiłek jest wart frustracji, którą cię uratuje.Skonsultuj się z profesjonalistami. Jeśli zakładasz ogród po raz pierwszy, warto poszukać fachowej pomocy. Niekoniecznie oznacza to kłopoty z zatrudnieniem architekta krajobrazu. Wiele świetnych porad można znaleźć w Internecie, w książkach o ogrodnictwie, czasopismach i programach telewizyjnych. Dobrym pomysłem jest szukanie regionalnych zasobów, takich jak strona internetowa poświęcona ogrodnictwu w Twojej okolicy lub lokalne centrum ogrodnicze. Niezależnie od wybranej metody, nie bój się popełniać błędów, a przede wszystkim – baw się dobrze projektując swój nowy ogród!Pamiętaj, aby przetestować glebę przed zasadzeniem ogrodu, jeśli chcesz odnieść sukces bez konieczności stosowania środków chemicznych. Zestaw do testów domowych może określić pH gleby, co wskazuje na prawdopodobieństwo przeżycia roślin. Ogród warzywny wymaga pH około 6,5; jeśli twoja gleba jest wyłączona, możesz uzupełnić, zanim twoje rośliny zaczną obumierać.Jak widzieliście, uprawa ekologicznego ogrodu nie jest tak przerażająca, jak może się początkowo wydawać. Pomyśl tylko o wszystkich korzyściach, jakie ma, i wszystkich wydatkach, którymi może się zająć, a także o wszystkich pieniądzach, które może Ci zaoszczędzić na dłuższą metę, uprawiając własną „zieloną” żywność.