Jak uzgodnić z bankiem odroczenie spłat należności

Sytuacja związana z koronawirusem ma duży wpływ na gospodarkę, przez pewien okres czasu zamknięte były niektóre branże takie jak hotelarstwo czy też firmy z branży restauracyjnej i gastronomicznej.

Dlatego też wielu przedsiębiorców może borykać się z różnego rodzaju problemami finansowymi. W przypadku hotelu czy restauracji dużym problemem może być czynsz, wszystkie opłaty czy też pensję dla pracowników. Należy zwrócić uwagę że są to dosyć duże koszta, w przypadku braku dochodu może być to dość duży problem. Wyczerpanie oszczędności może doprowadzić do tego że firmy tracą płynność finansową, nie mają z czego spłacać kredytów, rat. Mogą być to przykładowo raty leasingowe za samochód, czy też innego rodzaju pożyczki związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. W tym czasie banki zaczynają upominać się o swoje pieniądze, opóźnienia za raty zaczynają być coraz poważniejsze. Jak uzgodnić z bankiem odroczenie spłat należności

Z czasem banki oczywiście mogą wejść na drogę sądową, zażądać zwrotu pieniędzy, jednak należy pamiętać iż możemy w pewnych sytuacjach negocjować z bankiem umowę, możemy przykładowo spróbować zmniejszyć ratę.

Oczywiście w tym przypadku bardzo ważny będzie kontakt z bankiem, sporządzenie nowej umowy, czy też dojście do porozumienia w taki sposób aby odroczyć płatności na pewien czas. Kiedy restrykcje związane z koronawirusem zostają odmrożone firma zaczyna zarabiać, wówczas może powrócić do regularnych spłat zadłużenia. Oczywiście nie zawsze wiemy jak postępować w takiej sytuacji dlatego też pomocna może być kancelaria antywindykacyjna, która będzie wiedziała od czego zacząć, w jaki sposób rozpocząć negocjacje z placówką bankową. Może przykładowo przedstawić plan spłat, oraz wykazać że firma w niedalekiej przyszłości zacznie przynosić zyski. Zatrudnieni tam prawnicy będą mogli udzielić przedsiębiorcy koniecznej pomocy, wytłumaczyć wszystkie przepisy, zasady porozumienia z bankiem. Mogą także występować w imieniu swojego klienta w kontaktach z placówkami bankowymi. Jedną z nich jest Kancelaria Antywindykacyjna TM, która zatrudnia wielu specjalistów znających się na zagadnieniach związanych z biznesem i finansami.