Pracodawcy mogą sprawdzać miejsce pobytu pracowników w godzinach pracy

Twój iPhone może być ważnym narzędziem biznesowym, dostarczającym ogromnej ilości informacji w kieszeni.

Może to być również wrażliwe narzędzie, zawierające informacje istotne dla twojej firmy, których możesz nie chcieć powierzać w niepowołane ręce. Jeśli korzystasz z aplikacji śledzących i pomagających określić lokalizację telefonu, możesz wyśledzić skradziony lub zgubiony iPhone i zwiększyć swoje szanse na jego odzyskanie. Jako właściciel firmy opłaca się również tworzyć i przestrzegać rozsądnych wytycznych dotyczących śledzenia pracowników za pomocą lokalizacji GPS. Wiedz, kiedy pomaga twojej firmie osiągnąć jej cele, a także pamiętaj o pułapkach, które mogą wystąpić, gdy śledzenie lokalizacji narusza prywatność pracowników. Podobnie jak w przypadku każdego narzędzia technologicznego, zalety lokalizacji położenia za pomocą GPS zależą od tego, jak mądrze z niego korzystasz. Moduł śledzący GPS może zapewniać rejestrację ruchu na terenie firmy w każdej chwili. Możesz na przykład prowadzić dokładne w czasie rejestry samochodów dostawczych, pomagając efektywnie planować wysyłki i dostawę towarów, lub możesz umieścić urządzenie śledzące w drogim sprzęcie, aby odstraszyć złodziei. Obecnie wiele firm śledzi faktyczne miejsce pobytu swoich pracowników w godzinach pracy za pomocą smartfonów. Pracodawcy mogą sprawdzać miejsce pobytu pracowników w godzinach pracy

Zdecydowana większość wykorzystuje technologie GPS i Wi-Fi, aby lokalizować ludzi i ich telefony z najwyższą dokładnością.

Moduł śledzący może znajdować się na telefonach firmowych lub w aplikacji na telefonie pracownika. Firma może korzystać z lokalizacji telefonu za pomocą GPS, aby upewnić się, że pracownicy pracujący w terenie nie zbaczają ze swoich tras podczas wykonywania obowiązków. Na przykład audytor może wykorzystać dane GPS i namierzanie telefonu do weryfikacji zapisów dotyczących pracy i podróży. GPS jest też często narzędziem służącym do sprawdzania ruchów pracownika oskarżonego o niewłaściwe postępowanie. W takim przypadku pracownik może nie być nawet świadomy, że jest śledzony i sprawdzany przez pracodawców.