Obsługa przedsiębiorstw jednoosobowych

W UK Polacy najczęściej zakładają jednoosobowe firmy. To dla nich łatwiejsze niż załatwianie wszystkich formalności w firmie Limited. Zanim jednak zaczniemy się tym na poważnie interesować albo zamierzamy zakładać własną firmę trzeba będzie sprawdzić jak to wszystko wygląda od strony prawnej i jak w ogóle się za to zabrać.

Pomoże nam w tym polski księgowy w Londynie, który jest w tym temacie bardzo obeznany. Na co możemy liczyć, jeśli zdecydujmy się na jego pomoc? Na pewno możemy liczyć na doradztwo tuż przed rozpoczęciem działalności gospodarczej. Chodzi głównie o wybór struktury prawnej firmy. Później przechodzimy do rejestrowania firmy, w której księgowy nam pomoże. Przygotuje wraz z nami wszystkie potrzebne dokumenty. Przy pomocy księgowe uzyskamy również numer ubezpieczenia społecznego, a jeśli prowadzimy firmę budowlaną to uzyska pozwolenia i wsi do systemu CIS. Gdyby się okazało, że jest konieczna rejestracja podatku VAT to też księgowy będzie tutaj bardzo pomocy, bo to dość skomplikowany proces.

Co jeszcze?

Na pewno będzie potrzebne prowadzenie księgowości i rozliczanie podatków. Trzeba tego pilnować tak żeby urzędnicy w UK nie mieli żadnych podstaw do karania nas za błędy. Z księgowym można konsultować zakup samochodu czy dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego.

Oczywiście pomoże nam w planowaniu inwestycji, które chcemy poczynić żeby nasza firma rozwijała się jeszcze lepiej. W wielu przypadkach chcemy zaciągnąć kredyt i właśnie księgowy będzie w tym wszystkim bardzo dobrze obeznany i nam pomoże. Gdyby trzeba było rozwiązywać spory z urzędem skarbowym to księgowy będzie nas reprezentował przez tymi organami. Jest wiele problemów przy prowadzeniu firmy i księgowy jest bardzo pomocny. Księgowego znajdziemy na stronie i warto byłoby zapoznać się z tą całą ofertą. Jest tak przygotowana żeby spełniała wszystkie nasze oczekiwania. Mając przy sobie tak profesjonalną pomoc możemy spać o wiele spokojniej, bo wiemy, że oni na pewno nam pomogą.