MIESZKANIE POD WYNAJEM, – W JAKI SPOSÓB PRZEPROWADZIĆ REMONT?

Znajdujemy się w Warszawie. Miasto, które kusi atrakcyjnymi ofertami pracy i dużymi możliwościami zarówno rozwojowymi jak i finansowymi. Coraz więcej osób wybiera ten kierunek, jako miejsce do prowadzenia swojej kariery zawodowej. Wraz ze wzrostem liczby ludności w stolicy, oczywistym jest, że i liczba mieszkań pod wynajem w Warszawie uległa przeskalowaniu. Mieszkania deweloperskie oferowane pod wynajem przez agencje, są zazwyczaj stosunkowo drogie i nie każdy na początek zdecyduje się, na to rozwiązanie, tylko poszuka czegoś tańszego w bloku z wielkiej płyty. A gdyby kupić i wyremontować stare mieszkanie, a następnie zaoferować je pod wynajem po nieco niższych cenach? Z pewnością nie odpędzimy się od telefonów. Tylko jak się za to zabrać? Odpowiedź znajdziecie w tym artykule. Zaczynamy!

ZAPOMNIJ O SWOICH GUSTACH

Remontując mieszkanie pod wynajem nie powinniśmy opierać się na swoich osobistych upodobaniach. Należy pamiętać, że w naszym lokalu mieszkalnym będziemy spotykać się z różnymi typami osób o zupełnie różnych gustach, dlatego warto pomyśleć nad uniwersalnymi rozwiązaniami. Nie koniecznie to, co podoba się nam będzie podobało się komuś innemu. Inspirację do tego typu działań możemy znaleźć w różnych katalogach. Możemy również wybrać się w podróż do Ikei, w której znajdziemy wiele interesujących rozwiązań.

OSZACOWANIE KOSZTÓW

Przed podjęciem decyzji o zakupie mieszkania do remontu na warszawskim Bemowie, warto wstępnie rozeznać się w kosztach takiej inwestycji. Sam zakup to jedno, natomiast właściwie wykończenie to zupełnie inna bajka. Warto skorzystać z pomocy firmy remontowo budowlanej, https://doskonalewnetrza.pl/ na terenie Warszawy, która posiadając odpowiednie doświadczenie i środki pomoże nam oszacować i dopiąć nasz budżet. Na początku możemy również skorzystać z urządzeń kalkulacyjnych jak np. kalkulator do obliczenia kosztów remontu na stronie kb.pl. Takie narzędzia z pewnością pomogą nam w solidnej kalkulacji. Pamiętajmy, że koszty ostateczne mogą być znacznie wyższe niż te zakładane na samym początku. Przy dopinaniu budżetu powinniśmy pozostawić jakiś bufor, na tyle duży, aby w razie komplikacji podczas prac remontowych nie mieć problemów z zamknięciem inwestycji.

CZAS REMONTU

Decydując się inwestycje w nieruchomości musimy pamiętać, że jest to bardzo dynamiczny rynek i wszystkie działania muszą być realizowane stosunkowo szybko. Dlatego i remont naszego mieszkania nie może się odwlekać w nieskończoność. Ludzie z reguły mają tendencję do przeszacowywania swoich możliwości, tym bardziej, jeśli opierają się tylko na szacunkach ekipy remontowej. Dobrą metodą jest rozłożenie remontu na czynniki pierwsze i oszacowanie czasu, każdego etapu, a następnie dodanie do tego jeszcze kilku dni bądź kilku tygodni. Ta praktyka jest o tyle dobra, że w trakcie pracy remontowych jesteśmy w stanie ocenić czy mamy opóźnienie w niektórych działaniach czy też wszystko idzie zgodnie z planem.

EKIPA REMONTOWA

Zlecenie remontu na terenie Warszawy nie należy do prostych operacji. Ofert jest bardzo dużo, ale tylko niektóre z nich są warte uwagi. Przy wyborze ekipy remontowej warto korzystać z usług sprawdzonych wykonawców, z odpowiednim zapleczem i doświadczeniem w tego typu inwestycjach. Wydawać by się mogło, że najkorzystniej jest opierać się na poleceniach osób trzecich, natomiast należy pamiętać, że nie koniecznie to, co podobało się naszemu znajomemu będzie również podobać się nam. Czasem korzystniej jest oprzeć się na własnej intuicji i przejrzeć oferty firm remontowych na ternie Warszawy i okolic, https://doskonalewnetrza.pl/oferta.html. Pamiętajmy również, aby przed rozpoczęciem remontu umówić się z przedstawicielem danej firmy i uzgodnić szczegóły oraz zakres prac.