Serwisowanie maszyn budowlanych i hydrauliki siłowej

Podczas prowadzenia prac budowlanych nasz sprzęt może zawieźć z różnych powodów, mogą zdarzyć się różnego rodzaju awarie.

Dlatego też powinniśmy zwracać szczególną uwagę na konserwację i przegląd naszego sprzętu budowlanego, powinniśmy zwrócić uwagę na stan wszystkich uszczelek, filtrów, a w przypadku oznaki jakichkolwiek nieprawidłowości należy maszynę serwisować. W przypadku maszyn budowlanych często dochodzi do problemów z hydrauliką, maszyny takie jak koparki zasilane są za pomocą systemów hydraulicznych, wówczas olej pod ciśnieniem napędza poszczególne elementy maszyn. W przypadku koparki łyżka zasilana jest poprzez olej pod wysokim ciśnieniem, z pomocą którego możliwy jest ruch samej łyżki oraz ramienia. Oczywiście warto zwrócić uwagę, iż wszystkie elementy w tym systemie muszą być należycie sprawdzone, dzięki temu cała maszyna będzie działała sprawnie. Serwisowanie maszyn budowlanych i hydrauliki siłowej

W przypadku różnego rodzaju nieszczelności będziemy mieli do czynienia z awarią, wówczas pewne elementy maszyny przestaną po prostu działać.

Oczywiście w tym przypadku powodów problemu może być wiele, w całym systemie znajdziemy dużą liczbę różnego rodzaju uszczelek, węży, łączek. W przypadku kiedy zawiedzie uszczelka, ciśnienie zaczyna szybko spadać, a cała maszyna traci moc. Oczywiście aby temu zapobiegać należy zwrócić uwagę na serwisowanie, jak również przeglądy maszyny. W przypadku kiedy maszyna przez dłuższy czas nie była używana, należy ją dokładnie sprawdzić. Możemy obejrzeć wszystkie łączenia i węże, tak aby mieć pewność, iż nie nastąpi awaria, dodatkowo oczywiście trzeba sprawdzić samo ciśnienie. Jeżeli jednak dojdzie do awarii sprzętu, powinniśmy jak najszybciej skontaktować się z odpowiednią firmą, która dokona niezbędnych napraw, często bowiem okazuje się, że naprawy we własnym zakresie będą niemożliwe. Często także serwis maszyn budowlanych dojeżdża na miejsce, dzięki temu nasza koparka, czy ktoś inny sprzęt budowlany, zostanie szybko naprawiony, a przerwa w działaniu nie będzie zbyt długa. Powinniśmy pamiętać, iż w przypadku awarii możemy liczyć się z dość dużymi kosztami, kiedy nasza praca będzie uniemożliwiona.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem hydrauliki siłowej BANAT: https://hydroserwishs.pl