Sproszkowana henna ma wiele zastosowań

Henna to naturalny, trwały barwnik, który jest szeroko stosowany na całym świecie ze względu na swój kolor i niesamowite korzyści dla włosów i ciała.

Farbowanie włosów henną sięga tysięcy lat i było używane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn do farbowania włosów, brody, wąsów, a nawet sierści zwierząt. Stosowanie henny jest to stale rozwijający się trend w branży naturalnej pielęgnacji i farbowania włosów, ponieważ jest zdrową alternatywą dla toksycznych chemicznych barwników znajdujących w komercyjnych farbach do włosów dostępnych w sprzedaży. Henna działa na skórę głowy i włosy odwrotnie niż syntetyczne barwniki. W rzeczywistości sprawia, że włosy są mocniejsze, lśniące, zdrowsze i odmładza suche, matowe i zniszczone włosy. Im więcej się jej nakłada i częściej, tym lepiej dla twoich włosów. Z drugiej strony syntetyczne barwniki mogą nie tylko zaszkodzić włosom, ale także zdrowiu. Sproszkowana henna ma wiele zastosowań

Kolejnym ciekawym faktem dotyczącym henny jest to, że osoby wrażliwe lub uczulone na syntetyczne farby do włosów często mogą bez obaw skorzystać z henny.

Niezależnie od tego, czy używasz henny jako farby do włosów, czy do skóry, jest to silny barwnik o właściwościach kondycjonujących. Oprócz tego, że jest używana do farbowania włosów, brwi czy rzęs, henna jest również środkiem na porost włosów, i ma wiele właściwości korzystnych dla włosów naturalnych. Nałożona henna tworzy na włosach ochronną powłokę, a w ten sposób pasma stają się grubsze i mocniejsze, a także bardziej lśniące. Mocniejsze i zdrowsze włosy oznaczają mniej złamań i uszkodzeń, eliminację łupieżu, wygładzenie łusek włosa, mniej wypadania włosów, oraz większe nawilżenie kosmyków, a służy do tego Pole henny Cassia henna bezbarwna. Henna wspomaga także wzrost włosów dzięki właściwościom przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym. Henny można również używać jako odżywki, a nie tylko jako naturalnej farby do włosów. Jeśli nie chcesz uzyskać nowego koloru, tylko sprawić, aby włosy wyglądały na zadbane, wymieszaj proszek z henny z wodą i od razu nałóż na włosy, a następnie umyj je szamponem.