Alergie? Użyj tych przydatnych informacji, aby się ich pozbyć.

Czy są pewne pory roku, którymi gardzisz z powodu alergii? Objawy alergii nie są zabawne dla nikogo.

Dobrą wiadomością jest to, że nie musisz cierpieć z powodu objawów pór roku. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, jakie masz możliwości radzenia sobie z alergiami i towarzyszącymi im objawami.Jeśli walczysz z pyłkami i zarodnikami w domu, unikaj pozostawiania otwartych okien na dłużej niż godzinę lub dwie. Przynajmniej zamknij je między godziną 5 a 10 rano; jest to pora dnia, w której rośliny i kwiaty uwalniają najwyższe stężenie pyłku.Monitoruj prognozy pylenia i odpowiednio planuj. Jeśli masz dostęp do Internetu, wiele popularnych witryn z prognozami pogody zawiera sekcję poświęconą prognozom alergii, w tym zarówno jakości powietrza, jak i liczbie pyłków. W dni, w których liczba będzie wysoka, miej zamknięte okna i ogranicz czas na zewnątrz.Jeśli dokuczają Ci różne alergie w Twoim domu, spróbuj umieścić jeden lub dwa osuszacze w pomieszczeniach wspólnych. Zmniejszenie wilgotności o co najmniej połowę może naprawdę ograniczyć potencjalny wzrost pleśni, a wiadomo, że pleśń w dużym stopniu przyczynia się do alergii.Sprawdź poziomy pyłków w okolicy. W sezonie alergicznym są one zwykle nadawane w lokalnych wiadomościach na dany dzień. Upewnij się, że obserwujesz pogodę, aby wiedzieć, jak złe mogą być twoje alergie w ciągu dnia, lub czy powinieneś zapakować ze sobą lek na alergię na cały dzień.Po latach radzenia sobie ze swędzeniem alergicznej skóry i egzemą, ciągłe drapanie staje się trudnym nawykiem do zerwania – nawet po terapii alergicznej. Może to spowodować dalsze uszkodzenia skóry, dlatego należy pokryć obszar gęstym środkiem ochronnym, takim jak wazelina lub olejek z witaminą E, pod elastycznym bandażem. Pozwala to na wygojenie skóry i może pomóc przerwać cykl.Jeśli Twoje dziecko często skarży się na objawy, takie jak zatkany nos lub częste kichanie, przyczyną mogą być alergie. Z biegiem czasu problemy te mogą utrudnić dziecku osiąganie dobrych wyników w klasie lub osiągnięcie pełnego potencjału. Alergie? Użyj tych przydatnych informacji, aby się ich pozbyć.

W takich przypadkach terapia alergiczna może powodować znaczną różnicę w samopoczuciu i zachowaniu dziecka.Jeśli jesteś wyjątkowo wrażliwy na pyłki chwastów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że możesz być również wrażliwy na niektóre pokarmy.

Spożywanie melonów, bananów i rumianku może reagować krzyżowo z pyłkami chwastów, powodując uczucie mrowienia, pieczenia lub drapania w jamie ustnej i gardle. Podejdź do tych produktów z ostrożnością.Często odkurzaj dom. Większość domów ma przynajmniej kilka pokoi z wykładziną, ale dywan jest magnesem dla alergenów i innych czynników drażniących. Zwykła próżnia nie wystarczy do wyłapania drobnych cząsteczek wywołujących objawy alergii. Aby odkurzacz był skuteczny, szukaj worków lub filtrów z technologią HEPA.Ludzie, którzy cierpią na alergie pokarmowe, to na ogół ci, którzy muszą być najbardziej ostrożni. Podczas gdy inne rodzaje alergii mogą być irytujące, alergie pokarmowe wydają się być najbardziej śmiertelne. Dotyczy to zwłaszcza osób cierpiących na alergie na skorupiaki lub orzechy, takie jak krewetki lub orzechy laskowe.Mam nadzieję, że teraz masz nadzieję, jeśli chodzi o radzenie sobie z alergiami i związanymi z nimi objawami. Wypróbuj niektóre lub wszystkie z przedstawionych tutaj sugestii, a zamiast się ich bać, z niecierpliwością czekasz na zmianę pór roku. Pożegnaj się z alergiami i baw się dobrze.