Ciepło wszędzie. dlaczego warto postawić na promiennik podczerwieni?

Skuteczna metoda ogrzewania to nie tylko szybkie osiągnięcie założonej temperatury, ale także niskie koszty eksploatacji. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, nie trzeba już godzić się na kompromisy. Odpowiednio dobrany system grzewczy to wygoda i oszczędność w jednym.

PROMIENNIK DLA PROFESJONALISTÓW

Ogrzewanie hal, zakładów produkcyjnych i budynków kubaturowych to nie lada wyzwanie. Aby nie wyrzucać pieniędzy w błoto, warto zainwestować w system, który daje precyzyjną kontrolę nad ogrzewaną powierzchnią. To promiennik podczerwieni, nazywany także promiennikiem ciepła. Niepozorne i nieduże urządzenie skrywa w sobie sporą moc, a do tego jest bardzo uniwersalne. Zalety promienników docenią właściciele dużych firm – wymiana systemu ogrzewania może przynieść wymierne oszczędności. Promiennik podczerwieni pozwala na ogrzewanie punktowe, dzięki czemu ciepło nie jest marnowane i nie ucieka na zewnątrz. Stosując promienniki, można oszczędzić nawet połowę kosztów ponoszonych na ogrzewanie. Dzieje się tak także dlatego, że urządzenia te cechuje bardzo wysoka sprawność, sięgająca 90%. Dodatkowo, promienniki mają dużo mniejszą bezwładność – w praktyce oznacza to niemal natychmiastowe odczucie ciepła po uruchomieniu urządzeń. Tradycyjny system konwekcyjny jest w tej konkurencji bez szans.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

DO DOMU I OGRODU

Zalety promienników można wykorzystać nie tylko w halach. Urządzenia sprawdzą się także w niektórych pomieszczeniach domu, będąc alternatywą dla tradycyjnych systemów ogrzewania. Przykładem może być ogrzewanie garażu. Promiennik podczerwieni świetnie sprawdzi się jako jedyne źródło ciepła w takim miejscu. Dodatkowo, możemy precyzyjnie ustalić miejsce, które ma być ogrzewane. To przydatna opcja, np. jeśli planujemy majsterkowanie przy samochodzie. Promiennik ogrzeje nas, a przy tym nie zmarnujemy energii na ogrzewanie pozostałej części garażu. Promiennik ciepła to także dobry pomysł, jeśli chcemy ogrzać się w chłodniejsze dni na tarasie czy balkonie. To najlepszy sposób na przedłużenie letniego sezonu na świeżym powietrzu.